BMW XM – zelektryfikowany potwór na rocznicę!

Koncern BMW ma ogromne doświadczenie w projektowaniu SUV-ów. Od niedawna gigant próbuje swoich sił w segmencie elektrycznych aut tego typu i wychodzi mu to całkiem nieźle. Zachęcony swoimi sukcesami postanowił przygotować premierę na 50-lecie istnienia dywizji BMW M GmbH. Oto model BMW XM, który prezentuje się oszałamiająco!

fot. BMW

Moc pod maską…

Nowe BMW XM zdecydowanie przyciąga uwagę swoim futurystycznym designem. Będzie to samochód, za którym zdecydowanie ludzie będą się oglądać na ulicach. Cała magia tego modelu kryje się jednak pod maską. Omawiany SUV będzie pierwszą hybrydą plug-in w rodzinie BMW M. Koncern z Bawarii postawił w jego przypadku na 4,4-litrowe V8, które oferuje moc na poziomie 489 KM. Ów silnik wspierać będzie jednostka elektryczna o mocy 197 KM.

Taki zestaw zapewni 4,3 sekundy w sprincie od 0 do 100 km/h. Co ciekawe, samochód ma całkiem nieźle radzić sobie również w lekkim terenie. Możemy się również spodziewać, że kierowcę podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce będą wspierały wszelkie dostępne systemy wykorzystywane obecnie przez koncern BMW. Wszystko po to, byśmy w naszym SUV-ie za kilkaset tysięcy złotych czuli się bezpiecznie.

…i luksusowe wnętrze!

Wnętrze BMW XM ma być niesamowicie luksusowe. Już zdjęcia prasowe pokazują nam, jak pieczołowicie wykończony zostanie każdy element wnętrza omawianego samochodu. Dodatkowo bawarski koncern zaserwuje nam nagłośnienie Diamond Surround marki Bowers & Wilkins ze wzmacniaczem o mocy 1500 W. Co ciekawe, cztery spośród wszystkich głośników zostaną umieszczone w… podsufitce.

W kwestii inforozrywki mamy tu najnowszą wersję iDrive z dwoma ekranami – cyfrowymi wskaźnikami o przekątnej 12,3 cala i centralnym kokpitem o przekątnej aż 14,9 cala. Nie zabraknie wsparcia dla Android Auto i Apple CarPlay, cyfrowego kluczyka ze wsparciem technologii UWB oraz wsparcia dla sieci 5G dzięki eSIM. W kwestii wyposażenia będą nas więc ograniczały wyłącznie fantazja i zawartość portfela.

fot. BMW

Czytaj też: Nowy Android Auto będzie hitem?

Dokładna data debiutu prezentowanego SUV-a w salonach oraz jego cennik nie zostały jeszcze przedstawione. Możemy jednak spodziewać się, że będzie to propozycja wyłącznie dla wybranych, legitymujących się odpowiednio zasobnym portfelem. Wrażenie jakie zrobi ten samochód na ulicach będzie z pewnością piorunujące!

Grafika tytułowa: BMW