Nowe Pixele tuż za rogiem!

Google lada moment zaprezentuje nam nowe topowe smartfony z rodziny Pixel. Nie będą one prezentowały rewolucyjnego podejścia producenta do tego segmentu rynku. Możemy liczyć raczej na drobne zmiany i udoskonalenia względem poprzedników. Dzięki licznym, internetowym przeciekom mamy niemal klarowny obraz omawianych urządzeń.

Co zaserwuje nam Google?

Smartfon Google Pixel 7 – czyli tańsza z nowości – zaoferuje nam wyświetlacz OLED o przekątnej 6,3″. Amerykanie postawią na rozdzielczość Full HD+ oraz częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 90 Hz. Sercem smartfona będzie procesor Google Tensor G2 wspierany przez 8 GB RAM oraz 128 GB lub 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Na froncie uświadczymy dobrodziejstw kamerki do selfie o rozdzielczości 11 MP. Na pleckach natomiast zagoszczą obiektywy główny 50 MP oraz ultraszerokokątny 12 MP. Całość zasilana będzie baterią o pojemności 4700 mAh wspierającą ładowanie po kablu z mocą 30W oraz ładowanie bezprzewodowe.

Google Pixel 7 Pro to totalny flagowiec. Koncern z Mountain View zaserwuje nam tu 6,7-calowy wyświetlacz LTPO o rozdzielczości WQHD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Sercem smartfona będzie również procesor Google Tensor G2, jednak wspierany przez 12 GB RAM. Na dane użytkownika wygospodarowane zostanie 128 GB lub 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Na froncie nie zabraknie kamerki do selfie o rozdzielczości 11 MP. Na pleckach natomiast zagoszczą obiektywy główny 50 MP oraz ultraszerokokątny 12 MP wspierane dodatkowo przez teleobiektyw 48 MP. Całość zasilana będzie baterią o pojemności 5000 mAh wspierającą ładowanie po kablu z mocą 30W oraz ładowanie bezprzewodowe.

Czytaj też: Nowe smartfony Huawei oficjalnie w Polsce!

Prezentacji nowych smartfonów od Google spodziewamy się już w październiku. Wraz z nimi zobaczymy najpewniej Pixel Watcha. Niewykluczone, że koncern z Mountain View zdradzi nam też pierwsze wieści związane ze swoimi tabletami. Czekamy z niecierpliwością!

Grafika tytułowa: Google