BlackSky dostarczy satelity dla Indonezji

BlackSky, firma zajmująca się obserwacją Ziemi i analizą danych, będzie świadczyć usługi zdjęć satelitarnych i obrazowania dla Republiki Indonezji w ramach umowy o wartości 50 milionów dolarów.

BlackSky będzie współpracować z Thales Alenia Space w celu stworzenia elementów składowych suwerennej sieci satelitarnej do obrazowania Ziemi, dostosowanej do potrzeb Indonezji w zakresie bezpieczeństwa narodowego.

Thales Alenia Space już w grudniu ubiegłego roku została wybrana w celu dostarczenia indonezyjskiemu Ministerstwu Obrony dedykowanej konstelacji do obserwacji Ziemi, składającej się zarówno z czujników radarowych, jak i optycznych.

Na mocy wieloletniej umowy Dżakarta uzyska dostęp do często odwiedzanych zdjęć i analiz BlackSky oraz będzie właścicielem dwóch satelitów obserwacyjnych Ziemi nowej generacji BlackSky. Satelity stanowią początek przyszłej konstelacji, która może obejmować połączenie satelitów obrazujących dostarczonych przez BlackSky i innych zbudowanych przez Thales Alenia – czytamy na portalu.

Thales Alenia Space i BlackSky będą współpracować w ramach kontraktu z PT Len Industri, indonezyjską państwową firmą obronną, która wybrała europejską firmę do budowy systemu satelitarnego.  

BlackSky spodziewa się dostarczyć indonezyjskiemu Ministerstwu Obrony dwa satelity trzeciej generacji w ciągu około dwóch lat. Z kolei Indonezja nie ujawniła, ile satelitów docelowo zamierza kupić.

Źródło spacenews.pl

Czytaj też: Collins Aerospace przeprowadził testy nowego skafandra kosmicznego

Grafika tytułowa: NASA / Unsplash