SatRev ma umowę dotyczącą obserwacji Ziemi w Rwandzie

Polska spółka SatRev oraz Locus Dynamics zawarły kompleksową umowę joint development dotyczącą projektu obserwacji Ziemi w Rwandzie.

Jak wyjaśnia w komunikacie SatRev strony będą współpracować w zakresie projektowania, produkcji i obsługi mikrosatelitów oraz odpowiednich czujników o wysokiej rozdzielczości do różnych zastosowań. Według umowy projekt obejmie dostawę trzech mikrosatelitów i budowę w Rwandzie naziemnej stacji satelitarnej oraz centrum kontroli misji wraz z powiązanymi szkoleniami w zakresie obsługi satelitów i analizy danych.

To przełomowa inicjatywa, która wzmacnia współpracę gospodarczą i współgra z naszą strategią Sovereign Space, zapewniając kompleksowe rozwiązania satelitarne do zbierania danych obserwacyjnych Ziemi w Afryce – powiedział prezes SatRev Grzegorz Zwoliński, cytowany w komunikacie.

Locus Dynamics Ltd. to firma zajmująca się m.in. inżynierią i integracją systemów, specjalizująca się w obszarach: lotnictwa i robotyki, technologii informatycznych oraz zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa. Spółka jest także niezależnym dostawcą usług hostingowych satelitarnych stacji naziemnych (SGS) w Rwandzie i w regionie.

SatRev została założona w 2016 roku i działa w branży kosmicznej. Zajmuje się kompleksowym projektowaniem, produkcją i umieszczaniem nanosatelitów na orbitach wokół Ziemi w celu gromadzenia danych optycznych.

Co ciekawe Rwanda od 2022 roku jest także jednym z pierwszych krajów afrykańskich, które zdecydowały się uczestniczyć w księżycowym programie Artemis.

Źródło: stooq.pl/SatRev

Czytaj też: Collins Aerospace przeprowadził testy nowego skafandra kosmicznego

Grafika tytułowa: NASA / Unsplash