Spory problem Microsoftu! Wadliwa aktualizacja poszła w świat!

Microsoft niejednokrotnie zaliczał poważne wpadki, jeśli chodzi o udostępnianie kolejnych aktualizacji oprogramowania dla Windowsa. Amerykanie starają się zawsze wyciągać wnioski z takich sytuacji, ale nie zawsze im to wychodzi. Tradycji więc stało się zadość i koncern z Redmond notuje właśnie dość uporczywe dla użytkowników „okienek” problemy związane z udostępnianiem połączenia internetowego.

Problemy z hotspotem w systemie Windows!

Czerwcowa aktualizacja bezpieczeństwa dla systemów z rodziny Windows sprawia problemy w przypadku funkcji hotspota. Jak się bowiem okazuje, próba podłączenia zewnętrznych urządzeń do prawidłowo utworzonego punktu dostępu powoduje niespodziewane komplikacje. Komputer-host w momencie, gdy podpinane są do niego kolejne sprzęty mające korzystać z sieci traci z nią połączenie. Niemożliwe jest więc skorzystanie z Internetu zarówno na komputerze, jak i na owych urządzeniach do niego podłączonych (bezprzewodowo).

Problem dotyczy następujących wersji systemu Windows:

  • Windows 11 21H2,
  • Windows 10 21H2, 21H1, 20H2,
  • Windows 10 Enterprise LTSC 2019, LTSC 2016, 2015 LTSB,
  • Windows 8.1,
  • Windows 7 SP1.

Czytaj też: TOP 5 – ciekawe komputery AiO do 3500 złotych

Microsoft wie o problemie i dokłada wszelkich starań, by jak najszybciej wydać odpowiednią łatkę poprawiającą wspomniany aspekt. Miejmy nadzieję, że nie będzie konieczne oczekiwanie na nią do kolejnego Patch Tuesday (lipcowego), tylko że koncern z Redmond udostępni ją od ręki, gdy tylko zostanie przygotowana.