Jeff Bezos i Bill Gates szukają minerałów pod Grenlandią

KoBold Metals to firma, która, poszukuje minerałów wykorzystywanych w produkcji czystej energii pod topniejącym lodem w zachodniej części Grenlandii.

Wspierane przez znanych miliarderów przedsiębiorstwo z pomocą AI, poszukuje szlachetnych metali i minerałów, które można wykorzystać do budowy samochodów elektrycznych i odnawialnych baterii.

„Szukamy złóż niklu i kobaltu, które będzie jednym z największych i najbardziej znaczących na świecie, potencjalnie zdolnym do zasilania 100 milionów pojazdów elektrycznych” – powiedział serwisowi Insider rzecznik KoBold Metals.

Zespół trzydziestu geologów, geofizyków i pilotów bada wyspę Disko i półwysep Nuussuaq, gdzie jest duże prawdopodobieństwo występowania pożądanych złóż.

„Współpraca z tak szerokim gronem światowej klasy inwestorów przyspieszy nasze wysiłki w celu znalezienia kluczowych materiałów dla rewolucji pojazdów elektrycznych”. Mówi rzecznik.

Według CNN zespół z Grenlandii wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby znaleźć obszary do odwiertów, które mogą rozpocząć się latem przyszłego roku. Zespół pobiera próbki gleby i za pomocą dronów i helikopterów bada warstwy pod powierzchnią.

Dzięki zmianom klimatycznym, którym podlega Ziemia od milionów lat poszukiwacze będą mieli łatwiejszy dostęp do ewentualnego wydobycia surowców. Jest bardzo prawdopodobne, że Grenlandia, zgodnie ze swoją nazwą znów będzie „zieloną wyspą” jak tysiące lat temu.

Czytaj także: Jeff Bezos dorzuci miliardy dolarów na ratowanie planety