Będzie wojna między Apple i Twitterem?

Ostatnie miesiące przyniosły nam liczne kontrowersje wokół serwisu Twitter. Elon Musk miota się w kwestii zarządzania serwisem zrażając do niego kolejnych użytkowników oraz reklamodawców. Jak się właśnie okazało, miliarder może wkrótce wypowiedzieć wojnę koncernowi Apple!

Apple „niedobrym monopolistą”?

Wczoraj świat obiegła informacja o tym, że Elon Musk chce produkować własnego smartfona, jeśli Twitter zostanie wyrzucony z App Store oraz Google Play. Sam biznesmen stwierdził, że nie godzi się z polityką Apple, które miało zagrozić Twitterowi zablokowaniem dostępu do sklepu giganta z Cupertino, jednak miało nie zdradzić z jakiego powodu. Dodatkowo szef Twittera wypowiedział się bardzo negatywnie o wysokich, 30-procentowych marżach narzucanych przez Apple deweloperom umieszczającym produkty w App Store. Czy to początek konfliktu między dwoma gigantami?

Jeśli chodzi o obawy koncernu z Cupertino wobec samego Twittera – o ile takie się pojawiły – mogą być one uzasadnione. Już jakiś czas temu były szef serwisu ds. zaufania i bezpieczeństwa, Yoel Roth wypowiedział się w tej kwestii dla New York Times. Apple miało zgłaszać zastrzeżenia wobec platformy związane z rozpowszechnianymi za jej pośrednictwem treściami – zawierającymi rasistowskie obelgi i nagość. Trudno się z tymi zarzutami nie zgodzić. Wystarczy poszperać trochę na Twitterze, żeby przekonać się o ich zasadności.

Czytaj też: [AKTUALIZACJA] Huawei może opuścić Europę – winne USA?

Może okazać się, że oglądamy właśnie zarzewie konfliktu podobnego do tego, który jakiś czas temu wybuchł na linii Apple – Epic Games. Miejmy nadzieję, że ten kryzys zostanie wkrótce zażegnany. Takie przepychanki w technologicznym świecie nie są teraz nikomu potrzebne.