Apple skraca okres próbny w ważnej usłudze!

Apple znane jest nie tylko z tego, że oferuje nam wysokiej jakości smartfony, tablety i komputery. W portfolio koncernu z Cupertino znajduje się także wiele bardzo ciekawych i popularnych usług. Jedna z nich to Apple Music, która jest równie popularna, jak Spotify, Tidal czy coraz mocniejszy YouTube Music. Jak się okazuje, Amerykanie właśnie skracają okres próbny w swoim serwisie streamingowym z muzyką!

Apple Music nie sprawdzisz już przez trzy miesiące!

Większość dostawców usług streamingowych oferuje użytkownikom darmowy okres próbny, podczas którego można sprawdzić dane rozwiązanie i zadecydować, czy chcemy z niego korzystać na stałe. Warunek skorzystania z takiego okresu próbnego to zazwyczaj konieczność zarejestrowania konta i podpięcie do niego karty płatniczej. To wygodne rozwiązanie i okazja do zapoznania się z ofertą danego usługodawcy.

Apple Music do tej pory oferowało nam 3-miesięczny okres próbny podczas którego mogliśmy sprawdzić dostępność naszej ulubionej muzyki w usłudze. Najwidoczniej jednak w Cupertino uznano, że nie jest to korzystne dla producenta. Okres próbny w Apple Music został bowiem skrócony do 1 miesiąca. Co ciekawe, Apple nie zapowiedziało jeszcze oficjalnie wspomnianej zmiany. Została ona wypatrzona przez japoński blog związany z tematyką koncerny z Cupertino – Mac Otakara.

Czytaj też: Apple ma problem z ekranami Liquid Retina XDR!

Być może dobrym krokiem dla Apple byłoby – podobnie jak w przypadku Spotify – udostępnienie darmowego planu Apple Music z pewnymi ograniczeniami dla użytkowników. Taka decyzja mogłaby przyczynić się do popularyzacji usługi z Cupertino. Znając jednak politykę Amerykanów – nie doczekamy się tego typu decyzji zbyt szybko.

Grafika tytułowa: Laurenz Heymann / Unsplash