Microsoft zawiesza program Surface Duo 3! Są inne priorytety!

Microsoft dwa lata temu wrócił na rynek smartfonów z Androidem ze swoją linią urządzeń Surface Duo. Są to w ciekawy sposób zaprojektowane smartfony, które jednak nie zostały pozbawione przez producenta wad. Koncern z Redmond zaliczył między innymi szeroko komentowaną wpadkę z udostępnieniem aktualizacji dla Surface Duo pierwszej generacji. W związku z nią w Microsofcie podjęto ważną decyzję.

Najpierw Android 12L, potem następca!

Jeśli czekacie na prezentację Surface Duo 3, to nie mamy dla Was najlepszych informacji. Microsoft chce odbudować zaufanie użytkowników Surface Duo i Surface Duo 2 pod względem terminowego udostępniania aktualizacji. Koncern z Redmond właśnie zadeklarował, że nie będzie skupiał się na przygotowaniu Surface Duo 3 dopóki nie uda się zakończyć sukcesem operacji wdrażania Androida 12L dla poprzednich generacji smartfona.

Szanuję decyzję koncernu z Redmond. Wydając niemałe pieniądze na nowego smartfona z najwyższej półki mamy prawo oczekiwać, że będzie on terminowo aktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania. Microsoft chce nam najwyraźniej udowodnić, że potrzeby i oczekiwania klientów są dla koncernu ważniejsze od premiery nowego urządzenia. Mam nadzieję, że z zaistniałej sytuacji zostaną wyciągnięte konstruktywne wnioski na przyszłość.

Czytaj też: Apple skraca okres próbny w ważnej usłudze!

Surface Duo 3 zdecydowanie może jeszcze poczekać. Mam nadzieję, że dzięki temu w 100% spełni oczekiwania użytkowników i fanów serii. W linii urządzeń od Microsoftu drzemie ogromny potencjał, który musi zostać odpowiednio wykorzystany. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać – zarówno na owo urządzenie, jak i na realizację obietnic w sprawie aktualizacji oprogramowania.