Apple Glasses w drodze? Nowe przecieki na temat okularów

“Projektor na siatkówkę” brzmi trochę jak science-fiction, ale do klientów może trafić wcześniej niż ktokolwiek przypuszczał.

Serwis AppleInsider poinformował, że inteligentne okulary Apple’a, o których pogłoski krążą od lat, mogą doczekać się premiery już w przyszłym roku. Co więcej, być może zostanie w nich wykorzystana zupełnie nowa technologia – projektora działającego bezpośrednio na siatkówkę, z pominięciem tradycyjnych ekranów. Miałby o tym świadczyć nowy patent, który zarejestrował gigant z Cupertino. 

Czytaj też: Sąd sądem czyli Epic Games kontra Apple

Dotychczasowe informacje na temat okularów podsumowuje “Tech Radar”, który zauważa, że choć bazowa wersja okularów może trafić do sprzedaży już w przyszłym roku (w czerwcu taką informację przekazał znany ze sprawdzonych źródeł na temat Apple analityk Ming-Chi Kuo), to pierwsza wersja ma być zaledwie wstępnym rozwiązaniem stosującym rzeczywistość rozszerzoną na wzór Google Glass, a dopiero kolejne wersje miałyby przynieść bardziej złożone funkcje z zakresu AR oraz VR. Serwis przypomina także, że pierwsze plotki na temat okularów pojawiły się już w 2017 roku, kiedy Apple kupiło AR-owy startup Vrvana.