Android Auto odmieniony! Będzie wygodniej?

Android Auto to obok Apple Car Play najważniejsze rozwiązanie rozszerzające możliwości samochodowych systemów inforozrywki. Problem w tym, że do tej pory produktowi od Google daleko było do ergonomii konkurencyjnego oprogramowania z Cupertino. W najbliższym czasie to ma się jednak zmienić – nowy interfejs Android Auto będzie wpisany w filozofię stylistyczną Material You!

Obsługa ma być intuicyjna!

Nowy interfejs Android Auto to wyraźne nawiązania do systemu dla urządzeń mobilnych. Mamy więc tu obłe krawędzie charakterystyczne dla Androida 12. To przyjemne dla oka i intuicyjne rozwiązanie. Dzięki niemu nawet laicy nie odnotują problemów z obsługą systemu multimedialnego w samochodzie. Google deklaruje, że nowa wersja interfejsu sprawnie dostosuje się do rozmiaru ekranu w naszym aucie i wyświetli treści w taki sposób, by były jak najbardziej wygodne w obsłudze.

Na załączonym materiale wideo widzimy Android Auto z uruchomioną nawigacją. Podczas pracy w tym trybie ekran może być podzielony na trzy części. Na największej z nich wyświetlany będzie przebieg trasy i wskazówki dotyczące dojazdu do wybranego przez nas punktu. Z kolei na dwóch mniejszych mogą być wyświetlane na przykład widżety odtwarzacza muzyki, zegara czy połączeń. Schludnie, prawda?

Czytaj też: Google I/O 2022 – podsumowanie konferencji

Google nie informuje, kiedy dokładnie zostanie wdrożony nowy interfejs Android Auto. Mam nadzieję, że gigant nie będzie nam kazał na niego zbyt długo czekać – zwłaszcza że nadchodzi czas wakacyjnych wojaży. Gdy tylko pojawią się jakieś nowe wieści w tej kwestii – będziemy Was informować!