Android 13 z lepszą obsługą eSIM!

Prace nad Androidem 13 trwają w najlepsze. Google musi się pod tym względem sprężać, gdyż premiera nowej wersji systemu odbędzie się już za kilka miesięcy. W przypadku kolejnej odsłony swojego systemu koncern z Mountain View nie postawi na rewolucję, a raczej na dalszy rozwój oprogramowania we wcześniej obranym kierunku. Możemy więc liczyć na nowości pod kątem funkcjonalnym, jak i te związane z bezpieczeństwem naszych danych. Dziś natomiast dowiadujemy się, że Android 13 przyniesie ulepszone wsparcie dla eSIM!

fot. Brett Jordan / Unsplash

Funkcja eSIM zyska na znaczeniu w Androidzie 13

Technologia eSIM umożliwia łączenie się z siecią komórkową bez konieczności używania tradycyjnej karty SIM. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na wygodne korzystanie z usług dowolnego dostawcy usług telekomunikacyjnych praktycznie od ręki – wystarczy odpowiednie skonfigurowanie usługi poprzez kontakt z konsultantem bądź przez stronę operatora. Z pewnością eSIM za kilka lat całkowicie wyprze z rynku fizyczne karty. Na razie jednak obsługa technologii u wielu producentów dopiero raczkuje i Google chce to zmienić w przypadku Androida 13.

Google chce pozwolić na użytkowanie w naszych smartfonach i tabletach dwóch kart eSIM jednocześnie. Odpowiedzialne będzie za to rozwiązanie o nazwie Multiple Enabled Profiles (MEP), które obecnie jest opracowywane i testowane przez koncern z Mountain View. Po wdrożeniu MEP w przypadku Androida 13, smartfony z funkcją eSIM będą mogły korzystać z dwóch wirtualnych kart, które z kolei będą komunikować się z modemem łączności telefonii komórkowej niezależnie i w tym samym czasie.

Czytaj też: Korzystasz ze smartfona LG? Będą aktualizacje!

Brzmi to fantastycznie, prawda? Właśnie takich nowości oczekujemy od kolejnych aktualizacji systemu Google. Android jest już ładny, coraz bezpieczniejszy, więc wielki czas by udoskonalone zostały funkcje oferowane przez nasze urządzenia mobilne. Czekamy z niecierpliwością na kolejne, konstruktywne wieści w tej sprawie.

Grafika tytułowa: Guido Coppa / Unsplash