Amazfit wyprzedził Huawei na liście największych producentów smartwatchy

Kto jeszcze rządzi tą częścią rynku? Informacje przynosi najnowszy raport Global Smartwatch Model Tracker.

W ostatnich dniach firmy publikują swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał roku, dzięki czemu możemy lepiej przyjrzeć się zmianom trendów i wzrostowi nowych potentatów. Jednym z nich jest firma Amazfit – wg przygotowanego przez Counterpoint Research raportu, w ciągu czterech miesięcy firma sprzedała 9,9 mln swoich smartwatchy, poprawiając wynik z analogicznego okresu ubiegłego roku aż o 89%. W rezultacie firma wyprzedziła Huawei na liście największych producentów segmentu. 

Czytaj też: Huawei Watch 3 Pro „Najlepszym Smartwatchem 2021-2022” według EISA

Współpraca z domami mody, prezentacja nowych modeli, takich jak T-Rex Pro, oraz obecność na targach CES przełożyły się na rozpoznawalność należącej do Zepp Health i blisko współpracujące z Huami marki. Największe sukcesy w ostatnich miesiącach Amazfit odnosił na rynkach zagranicznych – poza Chiny trafiło 61,8% wszystkich sprzedanych przez firmę smartwatchy. Znaczny wzrost zainteresowania odnotowano w Europie – w Niemczech sprzedaż w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o 150%, w Turcji – aż – 324%. 

Światowym liderem w sprzedaży smartwatchy pozostaje Apple, jednak firma odnotowała spadek udziałów w rynku o 10%, co wynika głównie z opóźnionej premiery Watch Series 7. Na drugim miejscu uplasował się Samsung, który dzięki sprzedaży Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic zanotował rekordowe wyniki w historii swojej smartwatchowej dywizji. 

Źródło: Android Central, zdjęcie: Amazfit