Adidas i Microsoft prezentują buty w hołdzie dla kultowej konsoli

Tym razem trafią do sprzedaży, ale tylko w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Z kolei model inspirowany konsolą Xbox Series X będzie dostępny na całym świecie, a szczegóły na jego temat poznamy 15 listopada.

W październiku Microsoft i Adidas ogłosiły współpracę z okazji 20 rocznicy wypuszczenia na rynek pierwszej kontroli Xbox. Pierwszy model można było wygrać tylko w konkursie organizowanym na platformie StockX, ale teraz obie firmy zaprezentowały nową odsłonę  współpracy – The Xbox 360 Forum Mid, które (w mocno ograniczonej ilości oraz na rynki amerykański i kanadyjski) trafią do sprzedaży. 

Czytaj też: Resellerzy wykupili lodówki Xboksa i sprzedają cztery razy drożej

Buty sportowe i konsole to prawdziwy raj dla spekulantów, można więc spodziewać się, że zainetesowanie nawiązującym do Xboksa 360 modelem co najmniej dorówna popularności minilodówek wzorowanych na Xbox Series X. To właśnie do tej konsoli nawiązywać ma też trzecia i ostatnia wersja butów przygotowanych wspólnie przez Microsoft i Adidas, która tym razem trafić ma już do odbiorców z całego świata. Szczegóły na temat modelu poznamy 15 listopada.