Abonament RTV w 2023 – opłaty idą w górę!

Jeśli jesteście w tej grupie osób, które opłacają abonament radiowo-telewizyjny – mamy dla Was złe wieści. Od przyszłego roku opłata będzie zdecydowanie wyższa. Co prawda o podwyżkach nie mówi się jeszcze oficjalnie, jednak zostały one wypatrzone w opublikowanym w Monitorze Polskim rozporządzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Co warto wiedzieć w tej kwestii?

Abonament RTV w 2023 roku odczuwalnie droższy!

Inflacja oddziałuje na wiele sfer naszego życia. Rosną czynsze, opłaty za media i ceny w sklepach. Wzrost cen mamy najwyższy od lat (dotyczy on jednak nie tylko naszego kraju). Spadek wartości pieniądza będzie w 2023 roku będzie odczuwalny także dla użytkowników telewizorów i radioodbiorników. Wzrost ceny niesławnego abonamentu będzie aż kilkunastoprocentowy, więc w skali roku nasze kieszenie go odczują.

Jak będą więc prezentować się kwoty, które przyjdzie zapłacić za abonament RTV w przyszłym roku w ujęciu miesięcznym? Oto one:

  • Za używanie radia – 8,70 złotych (wcześniej 7,50 zł miesięcznie – to podwyżka o 16%),
  • Za używanie telewizora albo radia i telewizora – 27,30 złotych (wcześniej 24,50 złotych miesięcznie – to podwyżka o 11,4%).

Nie podano jeszcze kwot na przyszły rok przy opłaceniu abonamentu za rok z góry.

Czytaj też: Człowiek kontra pszczoła – wielki powrót Atkinsona?

W sieci często pojawiają się słowa krytyki w kierunku abonamentu RTV. Od dłuższego czasu trwa także dyskusja dotycząca jego zniesienia. Nic jednak nie wskazuje, by odpowiednie zmiany miały zostać wdrożone w najbliższym czasie. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Grafika tytułowa: Lucrezia Carnelos / Unsplash