Wykop wkrótce z nowym właścicielem?

Wykop to bardzo popularny w polskim Internecie serwis, który jest swoistą „podróbką” zachodniego Reddita. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że już wkrótce może on zmienić właściciela. Zakupem podobno zainteresowany jest jeden z polskich milionerów. Czyżby ktoś chciał nad Wisłą naśladować Elona Muska?

W najbliższych dniach wyjaśni się, czy Wykop zmieni właściciela!

Owym potencjalnym nabywcą Wykopu jest Rafał Zaorski – inwestor i przedsiębiorca, który dość dobrze dorobił się na kryptowalutach. Na Twitterze biznesmen poinformował, że zaproponował szefowi Wykopu – Michałowi Białkowi – ośmiocyfrową kwotę za zakup serwisu podczas rozmowy telefonicznej. Co ciekawe – ów tweet bardzo szybko doczekał się odpowiedzi ze strony Białka, który dał publicznie do zrozumienia (między wierszami), że Wykop nie jest na sprzedaż. Być może to jednak element gry medialnej.

Rafał Zaorski ogłosił publicznie, że w przypadku przejęcia serwisu wprowadzi w nim szereg sporych i odczuwalnych zmian – między innymi rewizję systemu tagowania treści czy wypłacanie nagród w kryptowalutach aktywnym użytkownikom serwisu. Ponadto Wykop miałby stać się miejscem, w którym zapanuje prawdziwa „wolność słowa”.

Czytaj też: InPost sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski!

W zasadzie przyszłość Wykopu powinna wyjaśnić się w najbliższych godzinach. Rafał Zaorski poinformował bowiem, że jego oferta jest ważna do 1 czerwca. Trzymamy rękę na pulsie. Gdy tylko pojawią się jakieś konstruktywne informacje w sprawie – będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: Medienstürmer / Unsplash