Wisła All iN! Games Kraków odpada z IEM

Po dwóch przegranych z rzędu Wisła All iN! Games Kraków żegna się z IEM Katowice 2022, jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń esportowych w CS:GO.

Nasi rodacy musieli tym razem uznać wyższość drużyny Fnatic.

Mecz z udziałem Białej Gwiazdy i ekipy Freddy’ego „KRIMZ” Johanssona o utrzymanie na IEM Katowice 2022 Play-in rozpoczął się na Nuke’u. Mapę wybrał polski skład, który jednak nie był w stanie przejąć inicjatywy. W ofensywie wyglądał bardzo słabo, czego efektem był rezultat 4:11 po 15. rozegranych potyczkach. Była jeszcze nadzieja, że w obronie Wisła złapie wiatr w żagle, lecz rywal błyskawicznie dopięło swego. Grzegorz „szpero” Dziamałek i spółka nie mieli nawet szansy, aby choć przez chwilę nawiązać walkę – przegrali 4:16.

Podopieczni Mariusza „loord” Cybulskiego oraz rywal po kilku minutach przerwy ponownie pojawili się na serwerze. Tym razem miejscem zawodów było Inferno, na którym fnatic zaliczyło świetne wejście zgarniając 5 punktów z rzędu. Chwilowo nastąpiło przebudzenie Wisły Kraków, która po CT była w stanie wyjść na małe prowadzenie – 8:7. Na start drugiej części nasi rodacy powiększyli nieco swoją przewagę, ale od wyniku 12:7 nie potrafili nic zdziałać. Zespół z Polski zanotował porażkę 12:16 i w efekcie 0:2 w całej serii.

Wisła All iN! Games Kraków zakończyła już swoją przygodę z Intel Extreme Masters Katowice 2022. Jedyna w pełni polska formacja odpadła z zawodów jako pierwsza, ponosząc wcześniej porażkę z Ninjas in Pyjamas.

Trener Polaków Loord nie zamierza jednak rezygnować z dalszej walki i w tym zespole wciąż widzi potencjał. „Mimo wszystko, mimo dzisiejszego wyniku końcowego, pierwszy raz od dawna czuję, że mamy drużynę, którą stać na wiele. Wierzę, że reszta chłopaków myśli podobnie. Cytując klasyka: „potrzebujemy czasu”- oświadczył we wpisie trener Wisły.