30 nowych wrażeń: dzięki tej kamizelce poczujesz grę na własnej skórze

Rozwiązanie pozwala na prawdziwą immersję – gracze odczują m.in rany cięte, stres czy pogryzienie przez owady.

Całkowite zanurzenie się w grach wideo czy metaversie to jedna z największych nadziei producentów gier i usług internetowych, którzy chcą znieść jeszcze bardziej zatrzeć granicę między rzeczywistością a cyberprzestrzenią. Innowacje w tym zakresie na razie skupiają się na headsetach do VR-u, które choćby w przypadku Apple’a mają w perspektywie kilku lat zastąpić iPhone’y i iPady w roli flagowych produktów firmy. Co jednak powiecie na doświadczenie immersji potęgowane przez kamizelkę? Taki produkt przygotowała firma Owo, a pozwalające “poczuć grę” urządzenie już zostało docenione m.in przez panel programu Innovartion Awards działającego w ramach targów CES. 

Owo Game obecnie potrafi dostarczyć 30 różnych wrażeń dla gracza, czyli porównywalnie do rozwiązań znanych z kin 4D. Dzięki kamizelce możemy doświadczyć m.in uczucia spadania, wirtualnych uścisków czy rozpędzania się samochodem do 160 km/h, ale rozwiązanie nie wiąże się z samymi przyjemnościami. Stworzona zarówno do gier mobilnych, jak i tych na PC i konsole oraz platformy VR kamizelka ma sprawić, że poczujemy także pchnięcia nożem, rany postrzałowe, ugryzienie przez owady, a nawet stres i sensacje żołądkowe. 

Czytaj też: Vive i 4 Help VR pokazują potencjał VR w szkoleniach medycznych

Czego chcieć więcej! Na razie producent nie ujawnił ceny kamizelki ani większej ilości szczegółów – oficjalna prezentacja ma nastąpić podczas CES, a poniżej możecie zobaczyć pierwsze wrażenia z użytkowania kamizelki na przykładzie “Fortnite’a”. Zainteresowani? 

Fot: Owo Game