iPhone 14 ze śmieszną ilością RAM? To możliwe!

Wielkimi krokami zbliżamy się do dnia, w którym Apple zaprezentuje nam swoje nowe urządzenia podczas jesiennej, wirtualnej konferencji w Apple Park. Gwoździem programu będzie prezentacja nowych smartfonów z rodziny iPhone 14. Jak się jednak okazuje – w niektórych kwestiach te urządzenia mogą nas poważnie zawieść!

iPhone 14 Pro Max – pamięć RAM niczym w tanich smartfonach z Androidem!

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że topowy tegoroczny smartfon Apple – iPhone 14 Pro Max – zaoferuje nam śmiesznie niską jak na 2022 rok ilość pamięci RAM – zaledwie 6 GB! Fani Androida zapewne teraz podśmiechują się w duszy. Tak „skromna” ilość pamięci operacyjnej na pokładzie jednego z najdroższych i najmocniejszych smartfonów na rynku oznacza jednak, że Apple jest niesamowicie pewne jakości optymalizacji oprogramowania iOS.

Według Digitimes poszczególne modele tegorocznych iPhone’ów mają zaoferować nam następującą ilość pamięci operacyjnej:

  • iPhone 14: 6 GB (LPDDR4X),
  • iPhone 14 Max: 6 GB (LPDDR4X),
  • iPhone 14 Pro: 6 GB (LPDDR5),
  • iPhone 14 Pro Max: 6 GB (LPDDR5).

Czytaj też: 200 MP? Samsung szykuje mocniejszy obiektyw!

Pamiętajmy jednak, że w tej chwili są to wyłącznie domysły nie znajdujące potwierdzenia w żadnych ściśle związanych z Apple źródłach. Ostatecznie może okazać się, że specyfikacja nowych smartfonów od Apple będzie z goła inna. Myślę, że w najbliższych tygodniach doczekamy się nieco bardziej konkretnych informacji w sprawie.

Grafika tytułowa: Thai Nguyen / Unsplash