Głośnik Samsung Power Audio MX-T70 – Piękna i bestia

Umówiłem się na testy głośnika i byłem przekonany, że będzie to mobilny, nieduży, podręczny sprzęt.  Dzwoni kurier, otwieram drzwi, a tam stoi typ z wózkiem à la Segway z kartonem wielkości pralki. Pytam – Co to jest, nie kupowałem pralki?! A typ na to – Zamawiał Pan głośnik? Tak się zaczęła ta nierówna walka – ja kontra 1500W!

Pierwszy problem jaki napotkałem, to gdzie tą bestie postawić, bo jest zwyczajnie zbyt wielka i brzydka, żeby stała w salonie. To, że gra głośno to jedno, ale to, że wygląda jak typowy głośnik estradowo ogrodowy, to co innego. Oczywiście, idealnie nadaje się do ogrodu, na taras, w plenerze i ostatecznie do mieszkania, pod warunkiem, że średnia wieku twoich sąsiadów to 90 lat, a reszta ma bardzo mocny sen albo nocuje często poza domem.

Samsung Power Audio MX-T70 to sprzęt imprezowy i w żaden sposób nie wpisał się w ani jedno z moich urządzeń audio do kina domowego, nawet nie miałem tyle odwagi, żeby go podłączyć do TV. Zaniosłem go do pokoju, w którym mam… gitary.

Dane techniczne Samsung Power Audio MX-T70

 • Łączność: bezprzewodowa i przewodowa
 • Komunikacja: Bluetooth
 • Moc RMS: 1500 W
 • Złącza: 1 x AUX, 2 x USB
 • Typ zasilania: sieciowe (230 V)
 • Oświetlenie: LED
 • Wejścia: 2x wejście mikrofonowe
 • Efekty: regulowany pogłos
 • Sterowanie: Pilot, aplikacja mobilna
 • Wymiary: 463 x 884 x 455 mm
 • Waga: 26,5 kg
 • Kolor: czarny
 • Inne głośnik wysokotonowy 1.0″, głośnik średnio-nisko tonowy 5.25″, głośnik nisko tonowy 10″
 • Cena: 2099 zł

Przeczytaj też Symfonia dźwięku – Test soundbara Samsung HW-Q900A 7.1.2ch | CoNowego.pl

Nie wygląda, ale…

Firmę Samsung szczególnie cenię za niesamowitych projektantów. Robią bezkonkurencyjne telewizory, niepowtarzalne smartfony, świetne systemy kina domowego, ale ten design powstał najprawdopodobniej w wyniku jakiegoś nieudanego eksperymentu albo pomyłki. Trochę się znęcam nad tym, nietuzinkowym designem, bo zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie można było połączyć pięknego projektu z dużą mocą dźwięku. Głośnik jest duży, wysoki na 88,4 cm. Przypomina trójkątną kolumnę. Konstrukcja jest masywna z twardego plastiku ze stalowymi maskownicami z dwóch stron, na których są głośniki. Na trzeciej stronie jest panel wejściami i wyjściami. W dolnej części znajduje się subwoofer, a na górze mamy panel sterujący, mały wyświetlacz i miejsce na smartfon lub tablet.

Sterowanie

Głośnik możemy obsługiwać na trzy sposoby, manualnie z górnego panelu, przy pomocy pilota i aplikacji mobilnej, która ma najwięcej możliwości konfiguracji dźwięku i podświetlenia. Na górnym panelu znajdziemy podstawowe funkcje, takie jak zasilanie, głośność, subwoofer, źródło dźwięku i przełącznik trybu korekcji dźwięku. Warto zainstalować sobie aplikacje mobilną Samsung Tower, w której wyświetlą nam się dodatkowo pliki muzyczne, podłączone przez jedno z dwóch gniazd USB.  

Przeczytaj też Wysoka światowa za średnią krajową | CoNowego.pl

Jest moc

Samsung Power Audio MX-T70 to bardzo głośny sprzęt, w mieszkaniu odkręciłem go maksymalnie na poziom 20 i to wystarczyło, żeby zaczęło mi wszystko latać na półkach. Ten głośnik jest przeznaczony do imprez, zabaw w dużych pomieszczeniach i na otwartym powietrzu. Jego moc RMS to 1500W. Dodam, że mam wzmacniacz gitarowy 15W, którego nigdy nie rozkręcam na maksa, bo wydaje się być za głośny. A tu mamy do dyspozycji 1500W! Totalne szaleństwo! Dużo czasu używałem go jako wzmacniacz do gitary, zadręczając sąsiadów. To co jest w tak potężnych głośnikach fantastyczne, to fakt, że głębia dźwięku jest tym większa, im większy jest głośnik i jego moc. Dlatego nie sposób przyrównać jakości brzmienia 15W do 1500W. Czystość, głębia, moc, intensywność i rozpiętość, słychać jest od pierwszej sekundy.

Funkcje dodatkowe

MX-T70 to nie tylko piec do gitary. Można go podłączyć do telewizora, wtedy będzie starał się udawać system audio do kina domowego. Można go podłączyć do zestawu audio i wtedy będzie udawał dodatkowy głośnik. Można go też podłączyć do dwóch smartfonów jednocześnie i na przemian odtwarzać muzykę. Dodatkowo aplikacja mobilna ma wbudowany mikser DJ’a, który pozwala na miksowanie, czyli zmianę w czasie rzeczywistym przy pomocy suwaków brzmienie, tempo i kilka innych parametrów utworu. Musze powiedzieć, że jest zabawa. Działa to dobrze. Można go też zesparować z drugim głośnikiem o ile będziesz miał tyle determinacji i wolnej przestrzeni, żeby kupić dwie takie bestie.

Na tylnej ścianie znajdują się dwa gniazda USB, z których też można odtwarzać muzykę z pamięci podręcznej USB. Najlepiej steruje się nią z poziomu aplikacji mobilnej, która wyświetla listę utworów. Głośnik ma też funkcję karaoke, dzięki dwóm wejściom na mikrofon na tylnej obudowie. Mają one dodatkowo skalowalny efekt pogłosu.

Disco power

Samsung Power Audio MX-T70 ma też podświetlenie LED, które można zaprogramować, aby świeciło w kilku, dostępnych trybach, w zależności od rodzaju muzyki. Przy zaciemnionych pomieszczeniach robi to całkiem dobre wrażenie i wspaniale wpisuje się w imprezę. Z poziomu aplikacji mobilnej można poszaleć i wybierać z wielu, różnych ustawień: miganie, błyskanie, fale, różne kolory i wiele innych.

Twarda sztuka

Ważne jest też to, że głośnik MX-T70 jest bardzo imprezowy, a więc także odporny na zalania i zachlapania. Górny panel sterujący pokryty jest powłoką gumo podobną, której nie straszne są rozlane drinki. Nawet jeżeli zorganizujesz imprezę na działce i zacznie padać deszcz, nadal możecie się bawić. Nie oznacza to, że możesz głośnik wrzucić do basenu, ale jest on w stanie znieść dość dużo.

Podsumujmy

Głośnik Samsunga jest to urządzenie przeznaczone na imprezy. Doskonale sprawdzi się też do karaoke, ale całkiem dobrze radzi sobie również jako wzmacniacz gitarowy. Ma ogromną moc 1500W, a to znaczy, że jest tak głośny jak głośniki estradowe na koncertach. Na siłę można go też podłączyć do telewizora, ale kolumna jest zdecydowanie za duża, by postawić ją w salonie obok odbiornika TV. Ze względu na swoje rozmiary i ciężar, jest absolutnie nie mobilna. Czy spełnia swoje zadanie? Myślę, że w 100%. Gra głośno, czysto, ma subwoofer, sterowanie na kilka sposobów i błyskające LEDy w stylu disco.

ZaletyWady
Głośny, dysponuje dużą mocąMało atrakcyjny design
Sterowanie smartfonem
Wbudowany efekt pogłosu