realme Watch 3 – tani i wystarczający!

Inteligentne zegarki coraz bardziej zaznaczają swoją obecność w naszym życiu. Wykorzystujemy je jednak nie tylko do śledzenia treningów i parametrów życiowych, ale i do odbierania powiadomień z naszych smartfonów. Na rynku mamy dostępne modele z różnych półek cenowych. Jednym z tańszych jest realme Watch 3, który trafił do naszej redakcji na testy. Jak sprawuje się na co dzień?

Wygląd i jakość wykonania

Produkt zostaje dostarczony w niewielkim, bardzo niepozornym pudełku. W zestawie z zegarkiem otrzymujemy także ładowarkę, w którą wpinamy urządzenie na czas ładowania (działa ona na bazie magnesów). realme Watch 3 w kwestii wzornictwa przypadnie do gustu wszystkim osobom, którym podoba się zegarek Apple Watch. Producent postawił bowiem na nowoczesny design. Koperta jest prostokątna, a ekran pokrywa praktycznie cały front urządzenia. Pasek jest wygodny, nie męczy nadgarstka i można go wygodnie wpinać i wypinać dzięki wygodnemu zapięciu. W trakcie dwutygodniowych testów nie zdarzyło mi się, by samoczynnie się rozpiął, więc uznaję, że jest to rozwiązanie bardzo solidne. Pasek wykonany został z silikonu. Jest bardzo miękki. Warto wspomnieć o tym, że realme Watch 3 charakteryzuje wodoodporność do 5 ATM, więc spokojnie możecie iść z nim na basen.

Wyświetlacz

realme Watch 3 wyposażony został w naprawdę przejrzysty i czytelny wyświetlacz. Jest to TFT LCD o przekątnej 1,8 cala. Możemy więc spodziewać się, że kąty widzenia, kolory, kontrast są na niezłym poziomie. Zegarek radzi sobie nawet w intensywnym świetle słonecznym i w takiej sytuacji nie będziemy mieć problemów z odczytem danych wyświetlanych na ekranie. Z jego responsywnością nie miałem najmniejszych problemów. Jeśli natomiast chodzi o tarcze, to na start otrzymujemy całkiem pokaźny ich zestaw. Niestety zegarek pracuje w oparciu o autorskie oprogramowanie, więc nie ma możliwości dogrywania tarcz ze sklepu Google Play. Mimo to, nosząc realme Watch 3 na nadgarstku czuję, że takiego urządzenia mógłbym używać jako swojego daily.

Kilka słów o funkcjonowaniu

realme Watch 3 został wyposażony w liczne sensory służące do monitorowania naszego stanu zdrowia. Wystarczy wymienić: czujnik przyspieszenia, żyroskop, czujnik tętna, czujnik tlenu we krwi i czujnik światła. Dzięki nim zegarek oferuje stałe monitorowanie poziomu tlenu we krwi i chrapania, ocenę wydolności krążeniowo-oddechowej, analizę zaburzeń snu, a także monitoring tętna dobowego oraz aktywności dziennej.

realme Watch 3 to także ponad 110 ciekawych trybów sportowych. Producent stawia na takie treningi, jak m.in.: kursy biegowe (w tym jogging), bieganie na spalanie tłuszczu, biegi wytrzymałościowe i biegi interwałowe. Ponadto zegarek w inteligentny sposób rozpoznaje większość wykonywanych przez nas w danej chwili ćwiczeń.

Zegarek od realme oferuje nam także standardowy zestaw funkcji charakterystyczny dla inteligentnych zegarków. Wystarczy wspomnieć o funkcjach takich, jak powiadomienia wiadomości, powiadomienie o połączeniu (i możliwość odrzucania połączenia), stoper, budzik, prognoza pogody, pilot do odtwarzania muzyki czy funkcja odnajdywania odłożonego gdzieś telefonu poprzez wzbudzanie sygnału dźwiękowego.

Bateria realme Watch 3 oferuje nam pojemność na poziomie 340 mAh. Ładowanie jej następuje za pośrednictwem specjalnego złącza magnetycznego. Producent deklaruje, że czas pracy pomiędzy ładowaniami powinien wynieść dla zegarka aż 7 dni. Jest to wynik możliwy do uzyskania, ale przy bardzo oszczędnej eksploatacji. Jeśli z urządzenia korzystamy intensywnie, trzeba będzie sprzęt podładowywać co 2-3 dni.

Podsumowanie

PlusyMinusy
+ czytelny ekran o niezłej rozdzielczości,
+ design i jakość wykonania na wysokim poziomie,
+ długi czas pracy między ładowaniami.
– brak NFC i wsparcia dla płatności zbliżeniowych,
– autorskie, ograniczone oprogramowanie.

realme Watch 3 to całkiem niezły, tani smartwatch dla mniej wymagających użytkowników. Bardzo wiele brakuje mu do lepiej wyposażonych, droższych modeli. W swojej kategorii cenowej jest jednak bezkonkurencyjny. Oferuje nam całkiem niezłą ilość funkcji i wysoką jakość wykonania. Biorąc pod uwagę fakt, że kosztuje 299 złotych, może być dobrą alternatywą dla wielu wiodących opasek sportowych serwując nam ciekawszy i bardziej praktyczny design.