Messenger z lepszym szyfrowaniem!

Messenger to bez dwóch zdań jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na całym świecie. Korzystają z niego miliony osób. Trudno więc dziwić się, że przed tą aplikacją stawiane są ogromne wymagania. Meta chyba zaczęła zdawać sobie z tego sprawę. Już wkrótce komunikowanie się z innymi w ramach Messengera ma być o wiele bezpieczniejsze!

Messenger ma być bezpieczniejszy

W najbliższych tygodniach Facebook ma rozpocząć kolejną turę testów szyfrowania end-to-end w aplikacji Messenger w przypadku regularnych wiadomości. Do tej pory bowiem takie rozwiązanie dostępne było wyłącznie w trybie znikających wiadomości. Już wkrótce natomiast szyfrowane będą wszystkie przesyłane między nami treści – niezależnie od trybu pracy komunikatora.

Kolejna tura testów ma się skupić na możliwości synchronizacji usuniętych wiadomości pomiędzy różnymi urządzeniami w trybie szyfrowania, opcji cofania wysłanych wiadomości oraz odpowiadania na relacje. Testowane będą także szyfrowane połączenia wideo w Messengerze. Deweloperów pracujących dla Mety czeka więc mnóstwo pracy.

Czytaj też: Xiaomi Redmi K50 Ultra – potwór na średniej półce?

Jak możemy przeczytać w oficjalnym stanowisku Mety, na wprowadzenie domyślnego szyfrowania end-to-end u wszystkich użytkowników Messengera przyjdzie nam jeszcze dość długo poczekać. Funkcja ma zostać udostępniona na skalę globalną w 2023 roku.