OPPO Enco Free 2 – test słuchawek TWS z aktywną redukcją szumów

Ostatnimi czasy słuchawki Bluetooth wzbudzają coraz szersze zainteresowanie. Nie tylko ze względu na to, że w dobie pandemii przeprowadzamy sporo rozmów i konferencji w trybie home office. Pośrednio sprawcami takiego stanu rzeczy są sami producenci urządzeń mobilnych, którzy coraz częściej pozbawiają swoje produkty złącza słuchawkowego. Do naszej redakcji dotarły ostatnio ciekawe słuchawki TWS – OPPO Enco Free 2. Sprawdzamy, czy jest to produkt godzien uwagi.

Nowoczesnywygląd i standardowa zawartość zestawu

Słuchawki OPPO Enco Free 2 trafiają do nas w schludnym opakowaniu zawierającym standardowy zestaw akcesoriów. Mam tu oczywiście na myśli same słuchawki, etui ładujące, kabelek USB-C oraz zestaw gumek dzięki którym dostosujemy słuchawki do kształtu naszych uszu. Wzornictwo OPPO Enco Free 2 jest bardzo przyjemne, nowoczesne i wręcz młodzieżowe. Warto jednak pamiętać o tym, że słuchawki te będą prezentowały się równie dobrze ze sprzętem klasy biznesowej. Biel jest bardzo uniwersalnym kolorem, który nie wzbudza tak mieszanych uczuć, jak krzykliwe, kolorowe barwy.

OPPO stawia na wygodę!

OPPO Enco Free 2 to słuchawki, które nosi się bardzo wygodnie. Nie powodują dyskomfortu nawet gdy korzystamy z nich przez kilka godzin. To zasługa ergonomicznej budowy. Można więc prowadzić w nich długie rozmowy, brać udział w wideokonferencjach, a nawet spędzać czas ze znajomymi na Discordzie podczas grania w gry komputerowe. OPPO Enco Free 2 oferują zwiększoną odporność na pył i wodę – IP54. Dzięki temu możemy zabrać je na trening bądź na spacer mimo kiepskiej pogody bez obaw, że je zniszczymy.

Czas na kilka słów o jakości rozmów i odtwarzania dźwięku

W pierwszej kolejności sprawdziłem jak OPPO Enco Free 2 radzą sobie z prowadzeniem rozmów. Generalnie byłem zadowolony z tego jak słyszałem moich rozmówców. Także i oni nie mieli powodów do narzekania na jakość dźwięku rejestrowanego dzięki testowanym słuchawkom. To akurat zasługa systemu potrójnych mikrofonów z funkcją redukcji szumów otoczenia. Ponadto OPPO opracowało algorytm dzięki któremu redukowany jest szum powodowany przez wiejący wiatr. To rozwiązanie również w znaczący sposób wpływa na jakość prowadzonych rozmów.

Sprawdź też: OPPO Reno 6 – zachwycające wzornictwo i niezłe podzespoły!

Co z odtwarzaniem muzyki? Słuchawki świetnie radziły sobie podczas oglądania filmów i słuchania utworów z różnych gatunków – od bluesa, przez muzykę taneczną po moje ulubione gatunki – skandynawski folk czy siarczysty black metal. Dźwięki były naprawdę dobrze odwzorowane i czuć było różnicę między poszczególnymi tonami. Odtwarzanie muzyki wspierane jest przez funkcję ANC (czyli aktywną redukcję szumów), która może wyeliminować hałas z otoczenia o natężeniu sięgającym 42 dB. Ponadto słuchawki OPPO oferują Tryb Przejrzystości, który pozwala na lepszą orientację w tym, co dzieje się dookoła nas (wzmacnia sygnały z naszego otoczenia dzięki mikrofonom).

Czas pracy między ładowaniami jest bardzo przyzwoity

OPPO Enco Free 2 to słuchawki, dzięki którym możemy słuchać muzyki i rozmawiać naprawdę długo. Maksymalny czas pracy między ładowaniami to 4 godziny (przy włączonej funkcji ANC). Etui ładujące wydłuża czas pracy słuchawek do aż 30 godzin. Czas pełnego naładowania etui to natomiast około 90 minut. Jest nieźle. Testowane słuchawki bez problemu zabierzemy na wakacje, wyjazd służbowy czy też w dłuższą podróż.

Podsumowanie

OPPO Enco Free 2 to niezłe słuchawki TWS wysokiej jakości. Nie jest to co prawda absolutny top jeśli chodzi o klasę słuchawek, ale powinny one zadowolić nawet wymagających użytkowników. Kupić je można za 599 złotych. Z pewnością nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.