OnePlus Nord Buds 2 – niedrogie słuchawki, spore możliwości

OnePlus jest znany z tego, że dostarcza nam sprzęt najwyższej jakości niezależnie od tego, jaką półkę cenową on reprezentuje. Nad Wisłą producent ceniony jest zarówno za swoje flagowce, jak i za urządzenia z rodziny Nord. W kwietniu doczekaliśmy się premiery słuchawek OnePlus Nord Buds 2, które reprezentują średnią półkę cenową. Czy sprawdzą się w charakterze podręcznego sprzętu audio dla większości z nas? Sprawdźmy!

Zawartość opakowania i jakość wykonania

Słuchawki OnePlus Nord Buds 2 przyjeżdżają do nas w charakterystycznym dla produktów OnePlusa opakowaniu. Oprócz samego sprzętu znajdziemy w nim papierologię, kabelek ładujący oraz wkładki do personalizacji ułożenia słuchawek w uszach. Zestaw skromny, ale w zupełności wystarczający do codziennego, komfortowego użytkowania słuchawek.

Pamiętajmy, że mamy do czynienia ze słuchawkami ze średniej półki cenowej. Nie powinniśmy więc oczekiwać od nich flagowej jakości wykonania. Niemniej jednak w tej kwestii nie ma na co narzekać. Zarówno słuchawki, jak i etui ładujące cechuje niezłe spasowanie. Plastiki, z których je wykonano także są całkiem przyzwoitej jakości – nie jest to tworzywo totalnie niskobudżetowe.

Chiński koncern – jak zawsze – stawia na maksymalny poziom ergonomii. Nowe słuchawki OnePlus zaprojektowano tak, by wybornie leżały w uszach nie męcząc ich nawet podczas dłuższych rozmów czy w trakcie kilkugodzinnej konsumpcji treści multimedialnych.

Kilka słów o technikaliach

Słuchawki OnePlus Nord Buds 2 zaprojektowane zostały w taki sposób, by oferowały nam jak najwyższej jakości doznania w kwestii odtwarzania dźwięków. Mamy tu dynamiczny przetwornik 12,4 mm oraz membranę z powłoką z tytanu. Jeśli to mało, to trzeba wspomnieć, że producent postawił w ich przypadku na algorytm poprawy basów BassWave®.

Producent serwuje nam także wsparcie dla popularnych kodeków – AAC oraz SBC. Z naszym sprzętem natomiast słuchawki łączą się poprzez Bluetooth 5.3. Efektywny zasięg połączenia to 10 metrów. W przypadku słuchawek ze średniej półki cenowej nie mogło zabraknąć kompatybilności z Dolby Atmos.

OnePlus Nord Buds 2 oferują nam dostęp do konfigurowalnego ANC, które pozwoli nam odciąć się od dźwięków w tle podczas rozmów lub konsumpcji multimediów. Chiński koncern zapewnia nam również praktyczny tryb przejrzystości, który zadba o nasze bezpieczeństwo podczas przemieszczania się w ruchu ulicznym.

Testowane słuchawki są pyło- i wodoodporne zgodnie ze standardem IP55. Wbudowane akumulatorki pozwalają na maksymalnie 7 godzin pracy między ładowaniami. Korzystanie z etui ładującego wydłuża ten czas do 36 godzin. Mówimy oczywiście o sytuacji, w której nie korzystamy z ANC i konsumujemy multimedia.

Jak sprawują się na co dzień?

Słuchawki OnePlus Nord Buds 2 to świetny sprzęt do prowadzenia rozmów oraz wideokonferencji. Dzięki wbudowanym weń akumulatorom możemy rozmawiać naprawdę długo. Nasi rozmówcy natomiast będą nas doskonale słyszeć dzięki wysokiej klasy mikrofonom. To zdecydowanie słuchawki dla tych osób, które często prowadzą rozmowy wideo lub telefonują, a na zakup flagowych słuchawek nie mogą sobie pozwolić chociażby ze względów finansowych.

Po godzinach sprzęt sprawdzi się doskonale w trakcie konsumpcji multimediów. OnePlus Nord Buds 2 zapewniają dźwięk wysokiej klasy, który dodatkowo możemy dostroić za pośrednictwem dedykowanej aplikacji HeyMelody. Oglądanie ulubionych filmów, seriali czy też słuchanie muzyki będą czystą przyjemnością. Nowe słuchawki OnePlusa będą też świetnym wyborem dla graczy. To zasługa niskiego opóźnienia.

Czytaj też: OnePlus 10T – wydajny, bezkompromisowy, wspaniały!

Podsumowując…

Słuchawki OnePlus Nord Buds 2 oceniam pozytywnie. Sprzęt nie sprawiał żadnych problemów podczas parowania z Windowsem, z Androidem czy z iOS. Ponadto zapewniał naprawdę niezłą jakość zarówno prowadzonych za ich pośrednictwem rozmów, jak i dźwięku podczas konsumpcji multimediów czy grania. Testowane słuchawki kosztują 349 złotych i w tej cenie jest to naprawdę jedna z ciekawszych propozycji w tym segmencie cenowym.

Grafika tytułowa: OnePlus