Koniec OPPO w Niemczech – oferta znika z sieci!

OPPO to jeden z najważniejszych producentów smartfonów obecnych na polskim rynku. Nie wszędzie jednak koncern z Chin może liczyć na korzystne warunki do prowadzenia swoich interesów. Przykładem mogą być – na przykład – Niemcy, z których gigant wycofuje się ze względu na konflikt związany z patentami.

fot. OPPO

HMD Global górą. OPPO zwija manatki!

Już jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje wskazujące na to, że urządzenia OPPO mogą zniknąć z niemieckiego rynku na skutek konfliktu patentowego z HMD Global – koncernem mającym prawa m.in. do niezwykle rozpoznawalnej, choć dziś już mocno podupadłej marki Nokia. Mowa o rozwiązaniach z zakresu łączności 4G i 5G, za dostęp do których wielu gigantów rynku – jak Apple, Samsung czy Xiaomi – po prostu płaci wspomnianemu koncernowi niemałe pieniądze.

Płacić nie chce natomiast OPPO należące do koncernu BBK Electronics. Sądowa batalia wszczęta w Niemczech przez HMD zakończyła się korzystnym dla tego podmiotu wyrokiem Sądu Okręgowego w Mannheim, który przyczynił się do wprowadzenia zakazu sprzedaży produktów OPPO na terenie Niemiec. Chiński koncern najwyraźniej nie ma zamiaru kopać się z koniem, bo usunął zawartość swojej niemieckojęzycznej strony internetowej.

Czytaj też: Ciekawa promocja Lenovo na dzień dziecka!

W Polsce możemy być spokojni. Pozycja OPPO w naszym kraju nie jest zagrożona, co niejednokrotnie podkreślali przedstawiciele koncernu. Czy niemiecki rynek smartfonów straci na wyjściu OPPO z tego kraju? Częściowo na pewno, jednak luka z pewnością szybko zostanie wypełniona przez innych producentów.

Grafika tytułowa: OPPO