Creative Zen Air – tanie słuchawki mogą zaskoczyć!

Decydując się na zakup słuchawek TWS bardzo często pochylamy się nad średnią półką cenową bądź nad flagowcami. Jak się jednak okazuje, wcale nie musimy wydawać sporych pieniędzy na sprzęt, aby cieszyć się wysokiej jakości rozmowami, czy też czystym brzmieniem podczas konsumpcji multimediów. Po raz kolejny udowadnia to koncern Creative ze swoimi słuchawkami Zen Air. Miałem okazję je ostatnio testować i dziś nadszedł czas, by podzielić się z Wami moimi wrażeniami!

Co serwuje nam producent?

Creative Zen Air przyjeżdżają do nas w niewielkim, bardzo estetycznie zaprojektowanym pudełku. Wraz z samymi słuchawkami oraz etui ładującym znajdziemy w nim przewód służący do ładowania (USB-C do USB-A), zestaw gumek do personalizacji oraz papierologię. To standard w przypadku słuchawek TWS.

Samo etui może się podobać. Jest niewielkie i nieźle wykończone. Producent postawił jednak na połyskującą obudowę, która może dość szybko łapać odciski palców oraz rozmaitej maści rysy. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli sporo uwagi poświęcamy kwestiom estetycznym.

Design jest bardzo uniwersalny i na pewno takie było założenie realme podczas projektowania tego sprzętu. Creative Zen Air doskonale będą pasować zarówno do stylizacji młodzieżowych, casualowych jak i eleganckich. To ogromna zaleta testowanych słuchawek. Mało który producent przywiązuje wagę do tej kwestii w reprezentowanym segmencie cenowym.

Dobre słuchawki nie muszą być drogie!

Creative po raz kolejny udowadnia, że dobre słuchawki nie muszą być diabelnie drogie. Koncern w przypadku modelu Zen Air serwuje nam dostęp do przydatnych rozwiązań przy zachowaniu atrakcyjnej ceny – co jest szczególnie ważne w dobie postępującego kryzysu. W końcu w nadchodzących miesiącach wiele osób będzie zmuszonych zweryfikować swoje wydatki. Nie będziemy też zbyt chętnie wydawać dużych sum na elektronikę.

Creative Zen Air to słuchawki, które nosi się bardzo wygodnie. Nie męczą nas nawet podczas długich sesji z multimediami lub podczas wielogodzinnych rozmów. Jak w przypadku większości słuchawek bezprzewodowych, także produktu Creative możemy z powodzeniem używać podczas grania w gry wieloosobowe. Zapewniają bowiem wysokiej klasy dźwięk oraz pozwalają na wygodne korzystanie z komunikatorów takich, jak Discord czy TeamSpeak.

Oczywiście dobre TWS-y muszą być w pewny sposób odporne na działanie wilgoci – chociażby z tego powodu, by mogły dzielnie służyć nam w trakcie treningów. Producent postawił na wodoodporność w standardzie IPX4. Możemy więc zabrać je na trening bądź na spacer mimo kiepskiej pogody bez obaw, że je zniszczymy – chociażby, gdy zaskoczy nas deszcz.

Zaskakujące jest to, że słuchawki za relatywnie niewielkie pieniądze oferują nam dostęp do ANC oraz do trybu Ambient. Obydwie te funkcje w trakcie testów sprawdzały się wzorowo. Warto wspomnieć również o tym, że z naszym sprzętem słuchawki łączą się za pośrednictwem Bluetooth 5.0.

Na plus wsparcie dla SXFI

Wsparcie dla SXFI to niewątpliwy atut słuchawek Creative Zen Air. Rozwiązanie odpowiada za maksymalne dopasowanie ustawień do naszych preferencji, jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki przechowywanej lokalnie (na karcie pamięci bądź bezpośrednio w pamięci smartfona). Umożliwia ona zmapowanie naszej głowy w celu uzyskania najlepszych doznań słuchowych. Ponadto mamy tu również korektor graficzny oraz wbudowany odtwarzacz, z poziomu którego możemy odsłuchiwać ulubioną muzykę.

Wrażenia z użytkowania

Słuchawki Creative Zen Air były przeze mnie testowane na wielu płaszczyznach. Doskonale sprawdziły się jako podstawowe akcesorium do prowadzenia rozmów. Dzięki wbudowanym weń czterem mikrofonom oraz neodymowym, 10-milimetrowym przetwornikom słuchawkom niewiele można w tej materii zarzucić.

Creative Zen Air doskonale radzą sobie też z odtwarzaniem muzyki. Można więc komfortowo za ich pośrednictwem oglądać filmy czy słuchać muzyki. Dźwięki reprodukowane są świetnie zarówno w przypadku lżejszych w odbiorze gatunków, jak i w przypadku siarczystego black metalu. Egzamin zdany wzorowo!

Testowane słuchawki sterowane są dotykowo. Ze względu na ich kompaktowe gabaryty producent nie mógł sobie pozwolić na zastosowanie dodatkowych przycisków. Uwagę przykuwa lekkość zestawu. Każda słuchawka douszna waży zaledwie 5 g, a ich etui do ładowania – jedynie 36 g. Nie będą więc uciążliwym balastem w kieszeni, w nerce bądź w plecaku.

Bateria zamontowana na pokładzie każdej z słuchawek powinna wystarczyć na 6 godzin rozmów. Etui przedłuży ich pracę o dodatkowe 12 godzin. Warto wspomnieć o tym, że etui możemy doładowywać nie tylko poprzez złącze USB-C, ale także indukcyjnie. To niespotykane na tej półce cenowej!

Podsumowanie

Creative Zen Air to świetne, lekkie i niedrogie słuchawki, które są bardzo uniwersalne oraz mają nam sporo do zaoferowania. Koncern z Tajwanu serwuje nam w ich przypadku dostęp do funkcji zarezerwowanych do tej pory dla droższych produktów. Dlatego zakup tego sprzętu może być doskonałą decyzją w przypadku osób, które cenią sobie doskonały stosunek ceny do jakości. Słuchawki Zen Air kosztują 209 złotych.