Samsung Galaxy Book 3 Ultra – potężny laptop w drodze?

Samsung przyzwyczaił nas już do tego, że słowo „Ultra” w nazwie mają wyłącznie absolutnie topowe urządzenia w ofercie koreańskiego koncernu. Kilka dni temu w sieci pojawiły się pogłoski wskazujące na to, że w lutym na rynku zadebiutują dwa urządzenia z „Ultra” w nazwie. Dziś wiemy już, że obok smartfona Koreańczycy pokażą też bardzo mocnego laptopa.

Samsung Galaxy Book 3 Ultra / fot: thetechoutlook

Co zaoferuje flagowiec?

Samsung Galaxy Book 3 Ultra będzie wyposażony w 16-calowy ekran OLED o rozdzielczości 2,8K (2880 x 1800 pikseli) i dość wysokiej częstotliwości odświeżania. Sercem urządzenia będzie procesor Intel Core i9-13900H wspierany przez sporą ilość pamięci RAM. Sprzęt zaoferuje maksymalnie 1 TB przestrzeni na dane użytkownika. Za przetwarzanie grafiki natomiast odpowiadał będzie układ Nvidia GeForce RTX 4070.

Nowość od Samsunga doskonale sprawdzi się więc zarówno podczas pracy kreatywnej (obróbki zdjęć, montowania wideo, projektowania 3D), jak i po godzinach, gdy będziemy chcieli spędzić czas przy ulubionych grach. Laptop będzie działał z systemem Windows 11 i zaoferuje konfigurację czterech głośników dostrojonych przez AKG z obsługą Dolby Atmos.

Czytaj też: Potężne zwolnienia także w Google!

Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztował topowy laptop Samsunga. Tego dowiemy się jednak już 1 lutego podczas kolejnego Galaxy Unpacked. Nie spodziewajmy się jednak okazji. Cena z pewnością zbliży się do 10 000 złotych, albo nawet przekroczy ten pułap.