Creative Sensemore Air – zaskakujące słuchawki TWS

Koncern Creative niejednokrotnie udowadniał nam, że potrafi projektować naprawdę bardzo ciekawe słuchawki. Kilka modeli mieliśmy już okazję testować i zaskoczyły nas one bardzo pozytywnie. Producent z Tajwanu pokazuje, że w tym segmencie można zachować niesamowicie korzystny stosunek ceny do jakości. Czy Creative Sensemore Air wpisują się w ten trend? Mieliśmy okazję to sprawdzić!

Co w zestawie?

Zestaw, jaki przyjeżdża do nas razem ze słuchawkami jest bardzo standardowy. Zawiera bowiem same „pchełki”, wkładki douszne umożliwiające wygodną personalizację, kabelek USB-C do ładowania oraz papierologię. W przypadku testowanego modelu producent dość mocno stawia na tworzywo sztuczne. Charakteryzuje je jednak stosunkowo wysoka jakość, dzięki czemu odnosimy wrażenie, że obcujemy ze sprzętem znacznie droższym, niż w rzeczywistości. To świetna wiadomość, gdyż niektórzy przedstawiciele segmentu cenowego reprezentowanego przez Creative Sensemore Air nie zdają egzaminu w tej kwestii.

Nowoczesne rozwiązania na każdym kroku!

Słuchawki Creative Sensemore Air oferują nam dostęp do praktycznych rozwiązań, których często nie znajdziemy w przypadku konkurencyjnych słuchawek TWS. Wystarczy wspomnieć o funkcjach ANC oraz Ambient. Ciekawostką jest natomiast rozwiązanie znane pod nazwą Sensemore, którego zadaniem jest dość odczuwalne wzmacnianie dźwięków dobiegających z naszego otoczenia.

Sprzęt wyposażono w cztery mikrofony, dzięki czemu doskonale przechwytują nasz głos oraz skutecznie wyciszają dźwięki z naszego otoczenia. Z naszym sprzętem (laptopami, tabletami, smartfonami) Creative Sensemore Air połączą się dzięki wsparciu ze strony Bluetooth 5.2. Na uwagę zasługuje również fakt, że testowane słuchawki charakteryzuje wodoodporność w standardzie IPX5. Oznacza to, że są one odporne na działanie potu oraz na krótkotrwały wpływ deszczu – na przykład, gdy zaskoczy nas on w trakcie treningu.

Imponuje czas pracy między ładowaniami. W przypadku Creative Sensemore Air wynosi on maksymalnie 10 godzin. Może zostać jednak wydłużony dzięki etui ładującemu do aż 35 godzin. Co ciekawe, już 10 minut ładowania pozwala na kolejne 2 godziny pracy. Energię możemy uzupełniać na dwa sposoby – poprzez port USB-C lub też bezprzewodowo – dzięki ładowarkom Qi.

Jak korzysta się z Creative Sensemore Air?

Słuchawki Creative Sensemore Air zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Długi czas pracy między ładowaniami osiągany w ich przypadku sprawia, że można z nich korzystać w zastosowaniach służbowych. Będą bowiem dzielnie znosiły trudy nawet długich wideokonferencji. Dzięki zaawansowanemu systemowi mikrofonów nasi rozmówcy będą słyszeli nas doskonale. Sam kształt słuchawek jest natomiast bardzo ergonomiczny i dzięki temu nie męczą one naszych uszu nawet podczas dłuższych sesji.

Po godzinach natomiast Creative Sensemore Air doskonale sprawdzą się podczas konsumpcji multimediów – słuchania muzyki czy też oglądania ulubionych filmów/seriali. Możemy również wykorzystać je podczas zabawy on-line przy grach wieloosobowych. Doskonale sprawdzą się podczas korzystania z Discorda czy TeamSpeak’a zainstalowanych na pokładzie naszych smartfonów. Sama obsługa słuchawek jest prosta i opiera się na gestach dotykowych.

Dźwięk reprodukowany przez Creative Sensemore Air możemy regulować za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Producent w jej ramach umożliwia nam korzystanie z korektora graficznego pozwalającego na dostosowanie brzmienia do naszych indywidualnych potrzeb. Nie spodziewajmy się jednak brzmienia na miarę droższych TWS-ów. Jest po prostu poprawnie, ale bez efektu „wow”. Z resztą – audiofilom rekomenduje się z reguły dużo droższy sprzęt.

Podsumowując…

Creative Sensemore Air to naprawdę solidne słuchawki TWS, które spełnią oczekiwania mniej wymagających użytkowników. Mają nam bowiem do zaoferowania o wiele więcej niż konkurencyjne rozwiązania w segmencie. Nie powinniśmy się jednak spodziewać po nich jakości dźwięku na miarę droższych modeli – pamiętajmy bowiem, że producent musiał pójść na pewne kompromisy w celu zachowania atrakcyjnej dla konsumentów ceny. Testowane słuchawki kosztują 329 złotych i na pewno będą to dobrze wydane pieniądze, a z samego sprzętu będziecie zadowoleni.