Microsoft Teams z nową funkcją dla mówców!

Microsoft Teams to jedno z najpopularniejszych rozwiązań dedykowanych wideokonferencjom. Korzystamy z niego chętnie w zastosowaniach służbowych. Aplikacja jest również często wykorzystywana przez wykładowców do prowadzenia prelekcji online. To właśnie z myślą o tych ostatnich do rozwiązania od Microsoft trafia nowa, ważna funkcja.

Prowadzisz wykłady? Ta funkcja jest dla Ciebie!

Microsoft wprowadza do Teams nowy, tzw. „tryb mówcy”, który ma pozwolić na jeszcze wygodniejsze prowadzenie konwersacji w taki sposób, by osoba, która akurat prowadzi monolog znajdowała się w centrum uwagi słuchaczy. Program Teams ma podświetlać aktywnego mówcę, jednocześnie pokazując pozostałych uczestników spotkania.

Możliwe więc, że do Teams zostanie wprowadzone dynamiczne okno rozmowy na wzór tych stosowanych chociażby w Zoom czy Google Meet. Źródła wskazują na to, że w przypadku tego wdrożenia koncern z Redmond ma w pierwszej kolejności skupić się na desktopowych wersjach MS Teams – przeglądarkowej oraz aplikacji dla Windows i macOS. To zrozumiałe – w wideokonferencjach bierzemy udział zazwyczaj z poziomu laptopa.

Czytaj też: Motorola Moto G53 5G – dobry smartfon za rozsądne pieniądze?

Dajcie koniecznie znać, czy Waszym zdaniem w ostatnim czasie koncern z Redmond stawia na rozsądne nowości w przypadku aplikacji Teams. Czy korzystacie z niej na co dzień? A może preferujecie inne rozwiązania dedykowane pracy zespołowej w trybie zdalnym?

Grafika tytułowa: Dimitri Karastelev / Unsplash