Google szykuje rywala dla ChatGPT!

ChatGPT to niewątpliwie prawdziwy hit ostatnich tygodni. W sieci w różnych miejscach rozgorzała dyskusja na temat potężnych możliwości tego rozwiązania. Nawet sam Microsoft postanowił zainwestować w owo rozwiązanie niemałe pieniądze i zaimplementować je m.in. w przeglądarce Bing czy komunikatorze Teams. Google natomiast szykuje dla nas… autorskie rozwiązanie tego typu.

Nowy zaawansowany czatbot w drodze?

Projekt Google nosi roboczą nazwę Bard i kilka słów na jego temat zdążył już powiedzieć CEO Google – Sundar Pichai. Przedstawił on owo rozwiązanie jako „eksperymentalną konwersacyjną usługę AI”. Będzie to jednak w znaczącym uproszczeniu kolejny, dość zaawansowany czatbot na rynku. Według zapowiedzi szefa Google, rozwiązanie będzie w najbliższym czasie sprawdzane w zamkniętym gronie testerów po to, by koncern z Mountain View mógł jak najszybciej udostępnić je publicznie.

Bard ma mieć pewną dość istotną przewagę nad ChatGPT. Rozwiązanie ma bowiem czerpać informacje z sieci, aby zapewnić aktualne, wysokiej jakości odpowiedzi na zapytania potencjalnych użytkowników. Nie wiadomo natomiast, z jakimi usługami będzie chciał swoje rozwiązanie zintegrować koncern Google. Możemy jednak spodziewać się, że w grę wchodzą wyszukiwarka, komunikator Meet lub nawet Asystent Google.

Czytaj też: Paysafecard – praktyczna metoda płatności

Szczerze mówiąc bardzo chętnie przetestuję możliwości czatbota od Google, gdy tylko ten zostanie udostępniony publicznie. Jestem niezmiernie ciekaw, jaki plan koncern z Mountain View będzie miał na jego rozwój. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy mieliście już okazję skorzystać z takich rozwiązań, jak ChatGPT.

Grafika tytułowa: Greg Bulla / Unsplash