Najciekawsze czytniki RSS – dostęp do ulubionych serwisów od ręki!

Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, w którym dostęp do najnowszych wieści z kraju i świata jest wartością nadrzędną. Dlatego też w popularnych sklepach z aplikacjami aż roi się od rozmaitych agregatorów treści oraz czytników RSS. Problem w tym, że jedynie niektóre z nich to pozycje wygodne w użytkowaniu i warte uwagi użytkowników Androida czy iOS. Postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie tych najbardziej wartościowych, które powinny zagościć na pokładzie Waszych urządzeń.

Niełatwo o dobry czytnik RSS

Dobry agregator treści, za pośrednictwem którego będziemy codziennie przeglądać najważniejsze, interesujące nas wieści z różnych kategorii powinien przede wszystkim oferować przejrzystą szatę graficzną. Do wiadomości musimy mieć dostęp od ręki, by szybko wyłowić te, które najbardziej nas zainteresują. Warto pamiętać o tym, że możemy przeglądać zarówno treści podsuwane nam przez algorytmy zaszyte w aplikacjach, jak i dodawać do czytnika samodzielnie nasze ulubione serwisy. Oprócz czołowych aplikacji informacyjnych, takich jak Google News czy Microsoft Start, mamy w App Store i w Google Play kilka naprawdę ciekawych narzędzi (darmowych oraz płatnych), które pozwolą nam być na bieżąco z naszymi ulubionymi serwisami.

Sprawdź też: Gaming a szkoła – czego mogą nauczyć nas gry?

Feedly

Zdecydowanie najpopularniejszy agregator treści i czytnik RSS na rynku. Jest dostępny praktycznie dla wszystkich platform – Androida, iOS oraz Windowsa (w wersji przeglądarkowej). Co ciekawe, aby cieszyć się jego najważniejszymi funkcjami nie musimy wydawać ani złotówki. Feedly pozwala na korzystanie z gotowych, dostępnych kanałów tematycznych bądź na dodawanie własnych źródeł w postaci adresów URL. Ponadto możemy w wygodny sposób porządkować swoje źródła, oznaczać artykuły jako przeczytane, lub też zapisywać je do przeczytania na później. Sam korzystam z Feedly na co dzień i muszę przyznać, że dla mnie aplikacja jest najwygodniejszym rozwiązaniem w swojej kategorii.

Reeder 5

Kolejna odsłona świetnego czytnika treści dla produktów Apple. Na samym wstępie warto zaznaczyć, że nie jest to produkt darmowy – trzeba bowiem zapłacić za niego 23,99 złotych. Dla wielu z nas może być to spora kwota. W zamian jednak otrzymujemy prawdziwy kombajn współpracujący z kontami w między innymi takich usługach, jak Feedly, Feed Wrangler, NewsBlur, Pocket i wieloma innymi. Reeder pozwala na wygodne zarządzanie źródłami. Newsy prezentowane są w przejrzysty i przystępny sposób. Jedną z ciekawszych funkcji Reedera jest możliwość synchronizowania zapisanych do przeczytania na później tekstów z usługą iCloud.

Unread: RSS Reader

Unread: RSS Reader to kolejny z czytników RSS w naszym zestawieniu. Podobnie, jak Reeder, jest to aplikacja dedykowana sprzętowi od Apple. Także podobnie umożliwia podpięcie do aplikacji naszych kont z innych usług. Do zalet Unread należy zaliczyć możliwość organizowania interesujących nas artykułów w folderach – dzięki takiemu zabiegowi pozbędziemy się bałaganu w aplikacji. Ponadto Unread oferuje nam prostotę obsługi – aby odświeżyć, udostępnić, zapisać lub oznaczyć teksty jako nieprzeczytane wystarczy odpowiednie przeciągniecie palcem po ekranie. Aplikacja Unread dostępna jest w App Store bezpłatnie. Dzięki mikropłatnością jednak możecie rozszerzyć oferowane przez nią możliwości.

Newsify: RSS Reader

Newsify: RSS Reader to jeden z ciekawszych czytników RSS dla iOS oraz macOS. Użytkownikom oferuje przejrzysty interfejs oraz szerokie możliwości personalizacji. Do aplikacji możemy zalogować się za pośrednictwem naszych kont z innych usług (takich jak na przykład Feedly). W Newsify możemy korzystać z gotowych kategorii w których wyświetlane będą najciekawsze wiadomości. Możemy także organizować w niej własne źródła. Wszystko po to, by dostęp do naszych ulubionych serwisów był zawsze pod ręką – w ramach jednej, wygodnej w obsłudze aplikacji. Newsify jest dostępne za darmo. Możemy jednak zdecydować się na przykład na usunięcie za drobną opłatą reklam z aplikacji.

Squid

Squid to jeden z popularniejszych w Polsce, multiplatformowych agregatorów treści. W naszym kraju spotkał się z ogromnym entuzjazmem ze strony użytkowników. Do jego zalet można zaliczyć przejrzysty i nowoczesny interfejs, szerokie możliwości wyboru interesujących nas tematów, czy chociażby wygodną funkcję zarządzania źródłami wiadomości (możemy blokować te, z których treści nie chcemy otrzymywać. Aplikacja dostępna jest za darmo zarówno dla użytkowników Androida, jak i dla fanów ekosystemu od Apple. Jeśli chcecie pozostać na bieżąco z interesującymi Was treściami, to jest to pozycja obowiązkowa na Waszym tablecie bądź smartfonie.

Jak widać, ciekawych agregatorów treści i czytników RSS mamy sporo. Każdy powinien wśród nich znaleźć aplikację spełniającą oczekiwania. My natomiast zachęcamy Was do zasubskrybowania conowego.pl w Google News oraz do dodania naszego serwisu do Waszych ulubionych w czytnikach RSS. Dzięki temu nie przegapicie najnowszych newsów, testów popularnych sprzętów oraz autorskich tekstów naszych redaktorów!