TOP 5 – zewnętrzne dyski SSD do 500 złotych – czerwiec 2022

Wybór dobrego zewnętrznego dysku SSD nie jest łatwym zadaniem. Rynek jest mocno nasycony akcesoriami tego typu – zarówno tymi renomowanych marek, jak i produktami od mało znanych, chińskich producentów. Jeśli zależy Wam na solidności i niezawodności, warto przyjrzeć się pierwszej z wymienionych grup. Dyski od wiodących dostawców takich rozwiązań zapewniają nam wysoką jakość eksploatacji przez długie lata. Oto nasze propozycje w cenie do 500 złotych!

Dlaczego warto kupić zewnętrzny dysk SSD?

Choć żyjemy w epoce, w której najwygodniejszym sposobem na przechowywanie danych jest po prostu wrzucanie ich do chmury (takiej jak Dropbox, Dysk Google czy OneDrive) to dyski zewnętrzne są nadal bardzo popularnymi nośnikami dla naszych plików. Dlaczego? Są niewielkie, poręczne i możemy wrzucać na nie nasze ważne pliki nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do Internetu. Dodatkowo dobry zewnętrzny dysk możemy kupić za naprawdę rozsądne pieniądze. Warto wspomnieć, że w trzeciej dekadzie XXI wieku warto stawiać na zewnętrzne dyski SSD, które zapewniają wysoką szybkość przesyłu danych. Ok – dość marudzenia. Przejdźmy do omówienia naszych propozycji.

Czytaj też: eSIM – technologia przyszłości?

PNY Elite Portable SSD 960GB

PNY Elite Portable SSD 960GB to pierwszy dysk w naszym zestawieniu. Nośnik o pojemności 960 GB został zamknięty w solidnej, aluminiowej obudowie. Urządzenie jest zaskakująco kompaktowe. Producent zapewnił dyskowi wsparcie dla interfejsu USB 3.2, co przekłada się na zadowalające prędkości odczytu/zapisu na poziomie maksymalnie 420/420 MB/s. Dysk jest zgodny z systemami Windows oraz macOS. W zestawie z dyskiem otrzymujemy oprogramowanie oraz kabel do łączenia go z komputerem. Za taki zestaw trzeba zapłacić 499 złotych.

Kingston XS2000 500GB

Kingston XS2000 500GB to bardzo ciekawy dysk zewnętrzny w cenie do 500 złotych. Nośnik o pojemności 500 GB został zamknięty w solidnej, metalowej obudowie. Urządzenie jest bardzo kompaktowe. Ponadto jest odporne na zachlapanie i zapylenie dzięki standardowi IP55. Producent zapewnił dyskowi wsparcie dla interfejsu USB 3.2 Gen. 2 x 2. Prędkości odczytu/zapisu są naprawdę niezłe – na poziomie maksymalnie 2000/2000 MB/s. Dysk jest zgodny z systemami Windows oraz macOS. W zestawie z dyskiem otrzymujemy dedykowane etui oraz kabel do łączenia go z komputerem. Za taki zestaw trzeba zapłacić 469 złotych.

WD Elements SE 1TB

WD Elements SE 1TB to pojemny, zewnętrzny dysk SSD od cenionego producenta. Będzie szczególnie ciekawym kompanem dla osób mobilnych ze względu na solidną konstrukcję. Firma WD deklaruje, że nośnik jest odporny na drgania, wibracje i upadki. Doskonale sprawdzi się więc w codziennym biegu. Producent zapewnił dyskowi wsparcie dla interfejsu USB 3.2, co przekłada się na zadowalające prędkości odczytu/zapisu na poziomie maksymalnie 420/420 MB/s. Dysk jest zgodny z systemami Windows oraz macOS. W zestawie otrzymujemy kabel USB. Cena to 449 złotych.

Seagate One Touch SSD 500GB

Seagate One Touch SSD 500GB to niezły i elegancko prezentujący się zewnętrzny dysk SSD o pojemności 500 GB. Producent zapewnił mu wsparcie dla interfejsu USB 3.2, co przekłada się na zadowalające prędkości odczytu/zapisu na poziomie maksymalnie 1030 MB/s. Dysk jest zgodny z systemami Windows oraz macOS. Wraz z nim w zestawie otrzymujemy dedykowane oprogramowanie oraz dwa kable: USB-C oraz USB-C -> USB-A. Co ciekawe, w cenę omawianego dysku wliczona jest usługa odzyskiwania danych Rescue Data Recovery na okres 3 lat. Wystarczy zarejestrować się na odpowiedniej stronie. Cena prezentowanego dysku to 439 złotych.

Samsung Portable SSD T7 Touch 500GB

Samsung Portable SSD T7 Touch 500GB to dysk zamykający nasze zestawienie. Jest solidny (obudowa wykonana z metalu), kompaktowy i co najważniejsze – bezpieczny. Nośnik wspiera szyfrowanie AES 256-bit. Może być ponadto zabezpieczany za pośrednictwem hasła bądź danych biometrycznych. Mamy tu oczywiście interfejs USB 3.2, co przekłada się na zadowalające prędkości odczytu/zapisu na poziomie maksymalnie 1000/1050 MB/s. W zestawie z dyskiem otrzymujemy oprogramowanie oraz kable – USB-C i USB-C -> USB-A. Dysk współpracuje także ze smartfonami i tabletami z systemem Android – wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację mobilną. Cena to 439 złotych.

Czytaj też: Wybieramy smartfona do 3000 złotych – maj 2022

Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy Wy korzystacie na co dzień z dysków zewnętrznych. A może już dawno przestawiliście się na przechowywanie danych w chmurze?