TOP 5 – najciekawsze bijatyki na smartfony

Smartfony coraz częściej służą nam nie tylko do komunikacji i przeglądania Internetu, ale i do grania. Coraz chętniej sięgamy po różne ciekawe, mobilne tytuły. Te z kolei są coraz bardziej rozbudowane. Wśród wielu gatunków gier pisanych na nasze smartfony na uwagę zasługują popularne od lat bijatyki. Na które tytuły z tej kategorii warto zwrócić uwagę?

Bijatyki na smartfony – jaki mamy wybór?

Jeśli chodzi o gry z kategorii bijatyk na nasze smartfony, to tak naprawdę każdy z popularnych tytułów został przeniesiony z naszych komputerów lub konsol. Są to uznane marki, które przyciągnęły przez lata przed ekrany mnóstwo osób, a teraz próbują zaistnieć na naszych kieszonkowych urządzeniach. Uznane marki gwarantują nam wciągającą, atrakcyjną rozgrywkę, która tak szybko nam się nie znudzi. W większości przypadków są to rozbudowane tytuły, które pozwolą nam cieszyć się różnymi trybami rozgrywki. Przejdźmy jednak do samych propozycji.

Czytaj też: Fortnite i 144 miliony dolarów dla Ukrainy!


EA SPORTS™ UFC® Mobile 2

EA SPORTS™ UFC® Mobile 2 to najbardziej „realistyczna” z bijatyk w naszym zestawieniu. Oferuje nam ciekawą oprawę graficzną, mnogość trybów gry i – co najważniejsze – licencjonowanych zawodników jednej z najważniejszych federacji mieszanych sztuk walki na świecie. Dzięki temu mamy do czynienia z bardzo dopracowaną i realistyczną produkcją, która będzie wciągała nas na długie godziny.

Wysoką jakość gwarantuje nam logo EA, które to ma ogromne doświadczenie w projektowaniu gier mobilnych. EA SPORTS™ UFC® Mobile 2 oferuje nam dynamiczną rozgrywkę oraz intuicyjne sterowanie, dzięki czemu gra nie sprawi problemów nawet laikom. Oczywiście jeśli szukamy prawdziwego wyzwania, to możemy korzystać z różnych stopni trudności rozgrywki, przez co zabawa będzie dla nas coraz bardziej wymagająca. EA SPORTS™ UFC® Mobile 2 to produkcja, obok której fani bijatyk nie mogą przejść obojętnie.

MORTAL KOMBAT: A Fighting Game

MORTAL KOMBAT: A Fighting Game to mobilna wersja jednej z najsłynniejszych bijatyk wszech czasów. Oczywiście ze względu na swój charakter jest to tytuł o kategoryzacji wiekowej 18+. Zapewnia jednak fanom serii niesamowitą zabawę na ekranach smartfonów. Wiele elementów rozgrywki zostało żywcem przeniesionych z gier dla pecetów i konsol. Mamy więc ciosy x-ray, czy też słynne Fatality. Czyli wszystko, za co kochamy Mortal Kombat.

Oczywiście twórcy serwują nam cały wachlarz bohaterów serii Mortal Kombat oraz alternatywne skiny dla nich. Dzięki temu rozgrywka jest urozmaicona, a my możemy budować zestawy składające się z naszych ulubionych wojowników. Oprawa graficzna produkcji stoi na wysokim poziomie. Warto więc wziąć pod uwagę to, że do płynnej rozgrywki będzie nam potrzebny odpowiednio mocny smartfon. MORTAL KOMBAT: A Fighting Game to jedna z tych gier, które na stałe goszczą na moim urządzeniu.

Injustice 2

Injustice 2 to jedna z tych bijatyk, które przyciągną przed smartfony fanów uniwersum DC. Jak łatwo można się domyślić, do naszej dyspozycji zostaje oddany cały wachlarz bohaterów i antagonistów tego znanego uniwersum. Filozofia rozgrywki jest prosta – musimy pokonać naszego przeciwnika. Sterowanie jest bardzo intuicyjne, a mechanika rozgrywki oraz efekty wizualne stoją na bardzo wysokim poziomie.

Możemy grać jako Batman czy Superman, bądź wcielić się w takich złoczyńców jak Joker czy Bane. Każda z postaci dysponuje charakterystycznym zestawem ciosów oraz umiejętnościami specjalnymi. Dlatego też każda kolejna walka będzie dla nas nowym, ciekawym wyzwaniem. Injustice 2 to tytuł, który pod wieloma względami może być wzorem dla wielu innych bijatyk dostępnych na rynku.

Marvel Contest of Champions

Marvel Contest of Champions to produkcja bardzo podobna do Injustice 2. Różnicą jest jednak to, że na ekranach naszych smartfonów zmagać będą się ze sobą bohaterowie i antybohaterowie Marvela. Wybór postaci jest tak ogromny, że może przyprawić nas o zawroty głowy. Najpierw jednak musimy je odblokować i dołączyć do naszej kolekcji. Gra wciągnie więc nas na naprawdę długie godziny.

Oprawa graficzna Marvel Contest of Champions stoi na wysokim poziomie. Sama rozgrywka jest natomiast bardzo intuicyjna. Każda z postaci dysponuje charakterystycznym zestawem umiejętności. Przez to zabawa łatwo się nie nudzi. Wykreowanie ciekawego portfolio wszechstronnych postaci zajmuje sporo czasu, ale daje też niesamowitą satysfakcję. Wszystko to daje nam produkcję obowiązkową dla fanów Marvela.

Street Fighter IV

Street Fighter IV to tytuł, którego raczej nie trzeba przybliżać fanom klasycznych bijatyk. Co prawda pod względem graficznym produkcja mocno odstaje od wcześniej wymienionych, jednak nadrabia to grywalnością i niesamowitym klimatem. Mechanika rozgrywki jest prosta – wybieramy naszego bohatera i unicestwiamy przeciwnika. I właśnie to jest siłą Street Fighter IV.

Obok rozbudowanych, wspomnianych wcześniej tytułów, Street Fighter IV to produkcja najbardziej przywodząca na myśl konsolowe hity sprzed niemal 20 lat. Gra z pewnością przyciąga wielu starszych graczy, którzy właśnie na początku XXI wieku zawalali nocki przy pecetach i konsolach. Oryginalny Street Fighter IV to gra wydana w 2008 roku i obowiązkowa propozycja dla wszystkich koneserów.

Czytaj też: Kochamy sandboxy – najciekawsze gry z otwartym światem

A w jakie bijatyki Wy uwielbiacie grać? Dajcie znać w komentarzach!