Fortnite i 144 miliony dolarów dla Ukrainy!

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier sieciowych skupiająca wokół siebie ogromną społeczność. Trudno się więc dziwić, że gracze zareagowali, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę. Zorganizowana została zbiórka środków na pomoc naszemu południowo-wschodniemu sąsiadowi. Jak się okazuje, jej efekty przerosły wszelkie oczekiwania!

fot. Tim Marshall / Unsplash

Grube pieniądze od Fortnite dla Ukrainy!

W obliczu rosyjskiej agresji każdy chce pomagać Ukrainie. W sieci mamy dostępne rozmaite zbiórki, których celem jest wsparcie uchodźców wojennych oraz zebranie środków na odbudowę poszkodowanego kraju. Swoją cegiełkę do tych wszystkich akcji bardzo często dokładają gracze. Fortnite to tytuł przyciągający miliony użytkowników. Dzięki zbiórce utworzonej 20 marca udało się zebrać kwotę, która zawstydziłaby niejedno śpieszące Ukrainie z pomocą państwo!

Mówimy bowiem o astronomicznej kwocie 144 milionów dolarów. Pokazuje to siłę społeczności skupionej wokół popularnego, sieciowego tytułu. Zebrana kwota zostanie przekazana organizacjom międzynarodowym zajmującym się pomocą Ukrainie. Mowa tu o NICEF, Direct Relief, World Food Programme, UNHCR oraz World Central Kitchen.

Czytaj też: Wargaming opuszcza rynek rosyjsko-białoruski!

Mam nadzieję, że wynik zbiórki zainspiruje pozostałą część społeczności graczy do przeprowadzenia podobnych akcji. Są nas na świecie miliony. Nawet gdyby każdy z nas przekazał na Ukrainę symboliczną złotówkę, to już udałoby się uzyskać sporą kwotę. A przecież w takich kryzysowych sytuacjach liczy się każda pomoc – szczególnie gdy ludzie tracą dobytek całego życia w wyniku urojeń niezrównoważonego rosyjskiego zbrodniarza wojennego.

Grafika tytułowa: Epic Games