Top 5 drukarek – najlepsze urządzenia na początek roku szkolnego!

Wrzesień to nie tylko dla wielu z nas stres związany z początkiem nowego roku szkolnego (zwłaszcza w niepewnych czasach pandemii). To także okres w którym decydujemy się na zakup pomocy naukowych i sprzętu mającego nam służyć podczas zgłębiania wiedzy i przygotowywania się do lekcji. Jednym z podstawowych urządzeń peryferyjnych dla komputerów, bez których nie mogą się obejść uczniowie jest drukarka. Dlatego też postanowiliśmy Wam doradzić i przedstawić pięć najciekawszych sprzętów tego typu, dostępnych obecnie na półkach sklepowych.

Porządna drukarka to podstawa!

W rozmaitych sklepach z elektroniką znajdziemy szeroki wybór różnej maści drukarek. Na co zwrócić uwagę poszukując urządzenia, które spełni wymagania ucznia? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na funkcje, jakie oferuje nam dany model. Ostatnie lata to niezmienna popularność drukarek wielofunkcyjnych. Oprócz standardowej funkcji drukowania uzyskujemy w ich przypadku możliwość skanowania lub kserowania dokumentów. Owe rozwiązania mogą okazać się przydatne na przykład w sytuacjach, w których na szybko trzeba będzie skorzystać z czyichś notatek z powodu absencji na zajęciach.

Ponadto przed zakupem danego modelu drukarki warto przeprowadzić wstępny rekonesans w kwestii dostępności i cen tuszy oraz możliwości skorzystania z tańszych zamienników. To wbrew pozorom bardzo ważna kwestia. Bardzo często możemy bowiem zostać wpuszczeni w przysłowiowe maliny i kupić przystępną cenowo drukarkę za nieduże pieniądze, a po czasie zacząć płacić bajońskie sumy za kolejne kartridże z tuszami dla tego modelu.

Przejdźmy jednak do omówienia drukarek, które postanowiliśmy po krótce dla Was omówić!

HP Envy 6020e

Pierwsza z naszych propozycji to HP Envy 6020e. Jest to drukarka atramentowa oferująca potencjalnym nabywcom dodatkowo funkcję kopiowania, skanowania i faksu. Pod względem wizualnym sprzęt prezentuje się naprawdę nieźle i nowocześnie. Drukarka wyposażona została w podajnik na 100 arkuszy papieru. Ponadto na jej pokładzie nie mogło zabraknąć modułu WiFi, dzięki któremu możliwe będzie drukowanie nie tylko bezpośrednio z poziomu naszego komputera, ale i na przykład urządzeń mobilnych. Ta funkcja rozwiąże również problem plątaniny kabli wokół drukarki. Liczyć możemy także na wsparcie ze strony aplikacji HP Smart, która m.in. ułatwi obsługę funkcji skanowania, czy umożliwi wygodne faksowanie dokumentów. Za tak zaprojektowaną drukarkę trzeba zapłacić 359 złotych.

Epson EcoTank L120

Kolejna drukarka w zestawieniu to Epson EcoTank L120. Nie jest to tak wielofunkcyjny sprzęt, jak prezentowany przed chwilą model od HP. Wciąż jednak mamy do czynienia z naprawdę solidnym modelem drukarki. Podajnik mieści 50 arkuszy papieru. Producent deklaruje, że pojedynczy zestaw butelek z atramentem wystarcza na wydrukowanie 4000 stron monochromatycznie i 6500 stron w kolorze. Przekładać się to ma na niski koszt wydruku w przeliczeniu na stronę, zarówno w jednym, jak i drugim przypadku. Troszkę boli brak WiFi oraz dedykowanej aplikacji wspierającej obsługę drukarki. Wydając na taki sprzęt 529 złotych mamy prawo oczekiwać, że użytkowanie go będzie w nieco większym stopniu „smart”.

Canon Pixma TS705

Drukarka Canon Pixma TS705 to następne, ciekawe urządzenie w naszym zestawieniu. Cechuje ją naprawdę pojemny podajnik na papier, który pomieści aż 350 arkuszy! Co prawda prezentowany sprzęt nie oferuje nam funkcji skanowania i kserowania dokumentów, ale w zamian mamy wsparcie dla łączności po kablu Ethernet lub przez WiFi. Ponadto producent umożliwia drukowanie z urządzeń mobilnych dzięki aplikacji Canon PRINT lub usługom AirPrint (iOS) i Mopria (Android). Wyświetlacz LCD umożliwia nam wygodne podejrzenie stanu atramentów. Canon Pixma TS705 chwalona jest za kompaktowe rozmiary oraz za łatwość instalacji i obsługi. Za ten sprzęt zapłacić trzeba 399 złotych.

Lexmark B3340dw

Lexmark B3340dw to pierwsza w dzisiejszym zestawieniu drukarka laserowa. Producent chwali się wysokim poziomem energooszczędności tego urządzenia. Wyposażone zostało ono w podajnik na 350 arkuszy papieru, a toner powinien wystarczyć na wydrukowanie 3000 stron. Szkoda tylko, że za kolejny zapłacimy niemałe pieniądze (niemal połowę wartości samej drukarki!). Warto odnotować, że do czynienia mamy z drukarką monochromatyczną. Oznacza to, że drukuje ona strony wyłącznie w kolorze czerni i bieli. Za Lexmark B3340dw zapłacić trzeba 719 złotych.

Brother HL-1223WE

Brother HL-1223WE to również laserowa drukarka monochromatyczna. Charakteryzują ją kompaktowe rozmiary oraz podajnik na 150 arkuszy papieru. Koncern Brother przyzwyczaił nas do tego, że jego produkty są stosunkowo tanie w eksploatacji. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku prezentowanego modelu drukarki. Toner pozwala nam na zapełnienie drukiem aż 1500 stron, a jego wymiana nie wiąże się z gigantycznymi jak na budżet domowy kosztami – za nowy egzemplarz przyjdzie nam bowiem zapłacić zaledwie około 100 zł. Brother HL-1223WE umożliwia drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów. Prezentowany sprzęt kosztuje 499 złotych.

A z jakiej drukarki Wy korzystacie na co dzień? Być może udało się Wam dokonać innego, niezwykle opłacalnego zakupu? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!