Zbieraj punkty w Sklepie Play! O co chodzi?

Sklep Play to jedna z najpopularniejszych platform do pobierania aplikacji dla systemu Android. Większość z nas korzysta z tego rozwiązania na co dzień. Coraz częściej jest to jednak też miejsce, z którego zarządzamy naszymi różnymi subskrypcjami – YouTube Premium, Google One czy Google Play Pass. Koncern z Mountain View postanowił więc wprowadzić nowy program lojalnościowy, dzięki któremu możemy otrzymać ciekawe rabaty na podstawie naszych płatności.

Kilka słów o Google Play Points

Google Play Points to nowa oferta koncernu z Mountain View przygotowana dla tych osób, które często dokonują zakupów zarówno w samym Sklepie Play, jak i w aplikacjach z niego pobieranych. Amerykanie chcą nagradzać osoby wydające pieniądze za pośrednictwem popularnego marketu specjalnymi punktami. Ich kumulacja odblokowywać będzie kolejne korzyści dla klientów Google – takie, jak cotygodniowe zrzuty punktów, mnożniki do ich zdobywania czy pomoc premium. To jednak nie wszystko. Zdobywane punkty będziemy mogli wymieniać na korzystne nagrody w samym Sklepie Play.

Nagrody korzystne dla użytkownika?

Na jakie nagrody możemy liczyć w ramach oferty Google Play Points? Przede wszystkim mogą to być rozmaite doładowania i boostery w grach – o ile te objęte są ofertą w danym momencie. Jak widzicie na powyższym zrzucie ekranu, może to być na przykład – kupon na kilka złotych do nadal niezwykle popularnego Pokemon GO. Jak się jednak okazuje, punkty można wymienić także na środki w Google Play i to jest bardzo korzystna propozycja. Za pozyskane w taki sposób wirtualne złotówki możemy na przykład wykupić gry, aplikacje lub różne subskrypcje w ich ramach. Osoby, które często płacą za zawartość w grach, kupują aplikacje bądź gry mogą w pewnej perspektywie czasu uzbierać bardzo korzystny i konkretny cashback.

Zbierasz już punkty?

Funkcję zbierania punktów Google Play Points można włączyć z poziomu Sklepu Play. O takiej możliwości zostaniecie poinformowani w pewnym momencie po uruchomieniu aplikacji (najpewniej po najnowszej aktualizacji marketu). Ja już korzystam z tego rozwiązania. Jestem ciekaw ile punktów uda mi się nazbierać w perspektywie kilku najbliższych miesięcy.