Najlepsze aplikacje, które warto mieć na swoim smartwatchu z Wear OS!

Smartwatche, czyli inteligentne zegarki coraz częściej towarzyszą nam na co dzień. Trudno się jednak temu dziwić. Na rynku mamy dostępnych naprawdę sporo modeli smart-zegarków z różnych półek cenowych. Jednymi z najciekawszych są te, które pracują pod kontrolą systemu Wear OS od Google. Są świetnie wyposażone, mierzą nasze parametry zdrowotne, monitorują treningi i umożliwiają nam instalowanie dodatkowych aplikacji, związanych z tymi, z których korzystamy na pokładzie naszych smartfonów. Które apki zasługują na szczególną uwagę? Sprawdźcie koniecznie nasze zestawienie!

Google Pay

Google Pay to jedna z najpopularniejszych aplikacji do płatności bezgotówkowych. Bardzo chętnie korzystamy z niej w przypadku naszych smartfonów – coraz częściej w sklepach możemy zobaczyć osoby przykładające swój telefon do terminala. Jak się okazuje, możemy dokonywać płatności także za pośrednictwem naszych smart-zegarków.

Wystarczy, że zsynchronizujemy aplikację Google Pay z naszym smartwatchem, zabezpieczymy nasz zegarek PIN-em i gotowe – możemy przykładać do terminala zegarek i płacić w taki sposób. Nie jest to do końca wygodne rozwiązanie, gdyż ciężko wklepać wygodnie PIN na małym ekranie zegarka. Dzięki niemu jednak nie musimy zabierać do sklepu portfela ani smartfona.

Google Fit

Aplikacja zdrowotna od Google. Jej zadaniem jest monitorowanie naszego stanu zdrowia oraz rejestrowanie naszej aktywności fizycznej. Rezultaty ćwiczeń możemy następnie w wygodny sposób przeglądać na ekranie naszego smartfona. To bardzo wygodne rozwiązanie. Google Fit w przypadku smart-zegarka pozwala na kontrolowanie tętna i oddechu, realizację celów oraz monitorowanie treningów.

Google przykłada dużą wagę do rozwoju swojej usługi zdrowotnej. Możemy się więc spodziewać, że w najbliższych miesiącach trafią do niej ciekawe usprawnienia. Dobrze mieć zawsze osobistego trenera przy sobie. Mam nadzieję, że koncern z Mountain View obierze dobry kierunek rozwoju swojego rozwiązania i że z czasem będzie ono tak funkcjonalne, jak podobne apki od Apple i Samsunga.

Find my phone

Co tu dużo mówić – aplikacja dla zapominalskich. Na pewno niejednokrotnie zdarzyło się Wam odłożyć gdzieś swojego smartfona i zapomnieć o tej lokalizacji. Omawiana aplikacja ułatwia odnajdywanie naszego urządzenia mobilnego – po prostu po jej uruchomieniu inicjowany jest sygnał dzwonka i w ten sposób możemy spostrzec, gdzie odłożyliśmy smartfona. Proste i skuteczne, prawda?

Strava

Strava to popularna aplikacja, której zadaniem jest rejestrowanie naszej aktywności na wolnym powietrzu. Mam tu na myśli bieganie, rower, spacery, wspinaczkę, kajakarstwo itp. Zapisywane są parametry naszego treningu takie, jak czas, dystans, różnice wysokości i średnią prędkość przemieszczania się. Jak się okazuje, korzystając z Wear OS nie musimy zabierać na trening smartfona!

Aktywność możemy bowiem rejestrować za pośrednictwem zegarka. Mobilna aplikacja Strava jest czytelna, minimalistyczna i intuicyjna w obsłudze. Dość dokładnie rejestruje naszą aktywność (możemy wybrać ją w ustawieniach) oraz po powrocie do domu zsynchronizować dane z naszym smartfonem. Fantastyczne rozwiązanie!

Shazam

Shazam to nie tylko superbohater z uniwersum DC! To także świetna aplikacja przejęta dość dawno przez Apple. Jej zadaniem jest rejestrowanie fragmentów utworów muzycznych i następnie podpowiadanie nam wykonawcy i tytułu danego kawałka. Fantastyczne rozwiązanie na przykład, gdy spędzamy czas w jakimś sklepie lub pubie i coś wpadnie nam w ucho.

Na smartwatchach z Wear OS aplikacja działa świetnie. Doskonale radzi sobie z rozpoznawaniem muzyki. Oczywiście w tym celu musi połączyć się z Internetem, ale to nie problem, gdy w kieszeni mamy smartfona, bądź gdy nasz zegarek oferuje nam funkcję eSIM. Absolutny must have na Waszych akcesoriach z systemem operacyjnym od Google.

Spotify

Spotify raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. To świetna aplikacja oferująca nam dostęp do setek tysięcy utworów od wykonawców reprezentujących popularne gatunki muzyczne. Spotify jest bardzo popularne w naszym kraju. To między innymi zasługa przystępnej cenowo subskrypcji. Dostępność Spotify dla Wear OS to świetna informacja.

Aplikację musimy sparować z naszym smartfonem – aby uzyskać dostęp do naszego konta na Spotify. Gdy już to zrobimy, to możemy w wygodny sposób sterować odtwarzaniem muzyki i jego parametrami z poziomu zegarka. Smartfon może więc ładować się w drugim pokoju, znajdować się w naszej kieszeni bądź w plecaku. Wygoda to podstawa!

Czytaj też: Spotify wciąż na zakupach

Microsoft Outlook

Obecność klienta pocztowego Microsoft Outlook w zestawieniu może być dla wielu z Was poważnym zaskoczeniem. Jak się jednak okazuje, koncern z Redmond chce, byśmy naszą pocztę elektroniczną mogli przeglądać praktycznie w każdej sytuacji. I z tego zadania Outlook dla Wear OS wywiązuje się fantastycznie! Możemy przeglądać przychodzące wiadomości na bieżąco. Nieco gorzej wygląda jednak kwestia odpowiadania na nie.

Jak możecie się spodziewać, odpisywanie na wiadomości z poziomu ekranu zegarka nie należy do najwygodniejszych. Klawiatura jest bowiem mikroskopijnych rozmiarów i ciężko w nią trafić – szczególnie gdy ma się duże palce. Niemniej jednak gest Microsoftu należy docenić – Google nie postąpiło tak z Gmailem.

AccuWeather

Jedna z najpopularniejszych aplikacji pogodowych na świecie nie mogłaby nie zagościć na ekranach naszych zegarków. Prognozy serwowane nam przez AccuWeather są dość dokładne i można na nich polegać. Często przeglądamy je na smartfonach, więc dlaczego nie zabrać ze sobą apki na trening na wolnym powietrzu?

AccuWeather dla Wear OS oferuje nam przejrzyste i czytelne wzornictwo. Prognozy aktualizowane są regularnie, więc gwałtowne zjawiska meteorologiczne nie powinny nas zaskoczyć podczas treningów na zewnątrz bądź pieszych/rowerowych wycieczek.

SmartThings

SmartThings to niesamowity HUB od Samsunga, służący do zarządzania systemami smart home. Aplikacja zagościła na naszych smartfonach, tabletach i telewizorach. Dostępna jest także dla zegarków pracujących pod kontrolą Wear OS. Z jej poziomu możemy zarządzać nie tylko wszystkimi naszymi inteligentnymi sprzętami od Samsunga, ale i wieloma innymi urządzeniami. Dzięki dostępności aplikacji dla smartwatchy możemy sterować inteligentnym domem w praktycznie każdej sytuacji.

MyFitnessPal

MyFitnessPal to aplikacja dedykowana osobom, którym zależy na zgubieniu wagi. Warto pamiętać, że odchudzanie to nie tylko intensywne treningi. To także konieczność stosowania odpowiednio zbilansowanej diety. Kontroluj swoje cele. Monitoruj kalorie, analizuj składniki i rejestruj ćwiczenia, korzystając z MyFitnessPal. Dzięki dostępności aplikacji dla Wear OS będziecie mogli rejestrować wszystkie dane za pośrednictwem zegarka. Oczywiście dane są w bardzo wygodny sposób synchronizowane z apką mobilną.

Czytaj też: Najlepsze aplikacje, które warto mieć na swoim Smart TV!

A z jakich aplikacji Wy korzystacie na swoich zegarkach z systemem od Google? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!