Jak założyć konto w GeForce Now?

GeForce Now to usługa od Nvidia, przenosząca rozrywkę, jaką jest granie w gry komputerowe na zupełnie nowy poziom. Teraz nie musisz już dysponować niesamowicie mocnym komputerem, by cieszyć się dynamiczną zabawą przy ulubionych tytułach. Wystarczy Ci do tego nawet Smart TV albo… Chromebook. Jak założyć konto w usłudze i zacząć z niej korzystać?

Zakładamy konto w usłudze Nvidii

Aby zacząć korzystać z GeForce Now musimy założyć konto w usłudze. Rejestrujemy się na stronie stworzonej przez Nvidia za pośrednictwem naszego adresu e-mail bądź dzięki kontom w popularnych serwisach (Google, Apple, Discord, Facebook). Gdy już uda się nam stworzyć konto, musimy przemyśleć w jaki sposób będziemy chcieli korzystać z rozwiązania od Nvidii. Do wyboru mamy możliwość uruchomienia GeForce Now w oknie przeglądarki internetowej, bądź też za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

Pamiętajmy też, by po zarejestrowaniu konta i zalogowaniu się na nie, połączyć z GeForce Now nasze ulubione usługi gamingowe. W tym momencie możemy skorzystać z gier przypisanych do naszych kont Steam oraz Ubisoft. Możemy też przypisać do GeForce Now nasze konto w Epic Games Store, ale tutaj, póki co synchronizacja bazy gier nie jest dostępna. Pamiętajmy, że w ramach usługi od „zielonych” możemy zagrać wyłącznie w te gry, które są przez nią wspierane. Wybór jednak i tak jest dość spory.

Czytaj też: PolyJam 2023 już za miesiąc!

Jak można korzystać z tej usługi?

Nvidia oferuje nam trzy rodzaje subskrypcji w ramach usługi GeForce Now. Wszystko po to, byśmy mogli dostosować ją pod kątem naszych aktualnych potrzeb. Możemy więc skorzystać z takich abonamentów, jak:

  • darmowy – oferujący dostęp do prostego komputera w chmurze, sesje o maksymalnej długości jednej godziny oraz konieczność oczekiwania w kolejce na wpuszczenie na serwer,
  • priority – 49 złotych na miesiąc – oferujący dostęp do komputera klasy RTX ON, sesje o maksymalnej długości do sześciu godzin, priorytetowy dostęp do serwera, możliwość rozgrywki w rozdzielczości Full HD przy 60 FPS,
  • ultimate – 99 złotych na miesiąc – oferujący dostęp do komputera klasy RTX 3080 i RTX ON (w przyszłości RTX 4080), sesje o maksymalnej długości do ośmiu godzin, wyłączny dostęp do serwera, możliwość rozgrywki w rozdzielczości 4K przy 120 FPS.

Podsumowując…

GeForce Now to bardzo przyszłościowe rozwiązanie. Jeśli będzie odpowiednio rozwijane przez koncern Nvidia, to może stanowić przyszłość gamingu. Sam zamierzam potestować rozwiązanie w najbliższych miesiącach i za jakiś czas podzielić się wrażeniami, byście mogli ocenić czy warto zainwestować co miesiąc pewną sumkę w możliwość płynnego grania na wysokich ustawieniach graficznych bez konieczności kupowania drogiego komputera gamingowego za solidne kilka, bądź kilkanaście tysięcy złotych.

Czytaj też: Jak sprawdzić swój klucz systemu Windows?