Konferencja Google I/O 2023 zapowiedziana!

Google I/O to doroczna konferencja, podczas której koncern z Mountain View prezentuje nam swoje nowości – zarówno programistyczne, jak i sprzętowe. Właśnie dowiedzieliśmy się, w jakim terminie wydarzenie odbędzie się w tym roku. Co trzeba wiedzieć na ten temat?

fot. Google

Czego możemy spodziewać się po konferencji?

Tegoroczna konferencja Google I/O wystartuje 10 maja. W jej trakcie przedstawione zostaną najważniejsze założenia przyświecające programistom Google przy projektowaniu systemu Android 14. Najpewniej wystartuje też wtedy otwarta beta oprogramowania dla właścicieli wybranych urządzeń. Niewykluczone, że koncern z Mountain View zaprezentuje swoją odpowiedź na Chat GPT znaną pod roboczą nazwą Bard.

Spodziewamy się także prezentacji nowych urządzeń. Tym najważniejszym będzie oczywiście smartfon Google Pixel 7a, którego celem będzie walka o klienta na średniej półce cenowej. Niewykluczone też, że w końcu pokazany zostanie Google Pixel Fold – czyli konkurent dla urządzeń takich, jak składane, biznesowe smartfony od Samsunga, OPPO czy Huawei. Dobrze wyceniony na pewno miałby szanse na rynkowy sukces.

Czytaj też: Jak założyć konto na Allegro?

Dajcie koniecznie znać na którą z nowości od Google czekacie najbardziej. Czy jesteście ciekawi, co przyniesie nam Android 14? A może nie możecie doczekać się nowych Pixeli? Sekcja komentarzy należy do Was!

Grafika tytułowa: Google