Jak usunąć Twittera? Doradzamy!

Ostatnie zawirowania wokół Twittera sprawiają, że wiele osób na poważnie myśli o rezygnacji z korzystania z tego medium społecznościowego. Nie podoba im się kierunek obrany przez Elona Muska po przejęciu serwisu. Wśród zbulwersowanych działaniami miliardera przewijają się głosy osób publicznych, influencerów czy dużych koncernów. Czy mamy się czego obawiać? Jak usunąć konto na Twitterze? Doradzamy!

Twittera czeka rewolucja?

Trudno spodziewać się innego scenariusza. Elon Musk już dawno zapowiadał, że chce właśnie Twittera uczynić prawdziwie wolnym i niezależnym medium społecznościowym. Jak na razie jednak jego działania w tej materii są dość nieudolne. Wpierw wyrzucił z pracy tysiące pracowników, by następnie prosić wielu z nich o powrót. Zażądał za niebieski znaczek weryfikacji 20 USD miesięcznie, by po chwili na skutek dyskusji ze słynnym Stephenem Kingiem „zejść” z tej kwoty do 8 USD.

Powątpiewam w szczere intencje Muska. Jak się okazuje, szef Tesli i SpaceX nie wykazuje się nawet poczuciem humoru. W ostatnich dniach dość głośno zrobiło się o fali banów, które posypały się na użytkowników serwisu, którzy dla żartów (i pewnie jednocześnie w geście protestu przeciwko działaniom miliardera) zmienili swoje imię i nazwisko na Twitterze na „Elon Musk”. Czyżby nowy szef Twittera nie znosił krytyki?

Obawy co do przyszłości Twittera są jak najbardziej uzasadnione. Elon Musk to bez dwóch zdań wizjoner. Ma jednak mierne pojęcie na temat zarządzania poważnym medium społecznościowym – jednym z najważniejszych na świecie. Dlatego też jego decyzje są bardzo sceptycznie przyjmowane chociażby przez reklamodawców – dzięki którym Twitter się utrzymuje.

Jak usunąć konto w serwisie Twitter?

Jeśli nie chcemy brać udziału w cyrku serwowanym nam przez Elona Muska, możemy w prosty sposób zrezygnować ze swojego konta na Twitterze. Wystarczy uruchomić stronę główną serwisu i udać się do sekcji Ustawienia i prywatność. Tam w zakładce Twoje konto znajdziemy funkcję dezaktywowania profilu w serwisie. Co ciekawe, nasz Twitter nie zostanie wyłączony od razu. Mamy 30 dni od momentu dezaktywowania konta na zmianę naszej decyzji. W przeciwnym razie konto i jego zawartość przepadną bezpowrotnie.

Czytaj też: Musk zmienia Twittera, reklamodawcy kręcą nosem