Jak usunąć konto na Snapchacie?

Snapchat jeszcze kilka lat temu był jednym z najciekawszych komunikatorów internetowych na rynku. Dziś jego gwiazda nieco już przygasła, jednak nadal korzystają z niego miliony osób. Co zrobić, gdy korzystanie z niego nam się znudziło? Jak usunąć konto w usłudze? Doradzamy!

fot. Souvik Banerjee / Unsplash

Czym jest Snapchat?

Snapchat to platforma społecznościowa, która pozwala na dzielenie się wiadomościami foto/wideo widocznymi dla odbiorcy przez określony czas i następnie usuwanymi. Aplikacja kliencka usługi powstała już we wrześniu 2011 roku. Jest efektem współpracy dwóch studentów Uniwersytetu Stanforda – Evana Spiegela oraz Bobby Murphy’ego. Rozwiązanie szybko zyskało na popularności – szczególnie wśród młodszych użytkowników Internetu.

Dziś Snapchat jest jednym z najważniejszych komunikatorów, a w zasadzie już mediów społecznościowych w ujęciu globalnym. Rozwiązanie jest dostępne dla wiodących systemów mobilnych – Android oraz iOS – oraz dla przeglądarek internetowych. Twórcy natomiast starają się nieustannie rozwijać aplikację i wprowadzać do niej nowe funkcje. Niektórym osobom jej obsługa może wydawać się skomplikowana. My dziś podpowiemy Wam, jak łatwo można zrezygnować z konta na Snapchacie.

Jak usunąć konto w komunikatorze?

Wbrew pozorom usunięcie konta na Snapchacie nie jest trudne. Musimy z poziomu aplikacji udać się do sekcji Pomoc techniczna w Ustawieniach. Tam wybieramy Potrzebuję pomocy, a następnie Delete or Reactivate My Account. Kolejnym krokiem będzie przejście na dedykowaną stronę internetową, na której podamy nazwę użytkownika, hasło oraz potwierdzimy usunięcie konta w usłudze. Teraz mamy 30 dni na zmianę decyzji. Po upływie tego czasu nasze konto zostanie usunięte na stałe, bezpowrotnie. Prawda, że proste?

Czytaj też: Nowy standard SIM od Samsunga?

Grafika tytułowa: Thought Catalog / Unsplash