Prime Gaming – dlaczego to się opłaca?

Prime Gaming to usługa Amazona przygotowana z myślą o graczach. Wszystkim opłacającym subskrypcję Amazon Prime oferuje dostęp do ekskluzywnych treści oraz comiesięczną porcję (czasem nieco lepszych, a czasem gorszych) darmowych gier. Co warto wiedzieć o wspomnianej usłudze i dlaczego warto z niej korzystać? Wyjaśniamy!

Prime Gaming to bonusowa zawartość w grach!

Abonenci Prime Gaming regularnie uzyskują dostęp do ciekawej zawartości bonusowej w grach. Nie są to co prawda dodatki, które dadzą przewagę nad przeciwnikami, ale stanowią one ciekawe urozmaicenie rozgrywki. Mogą to być rozmaite power-upy, wyposażenie lub materiały eksploatacyjne w danej grze.

A tych wspieranych przez Prime Gaming mamy całkiem sporo. Są to zarówno mainstreamowe hity, jak i nieco mniej rozpoznawane tytuły. Sam korzystam z dodatków Prime Gaming w przypadku moich ulubionych tytułów – World of Tanks, World of Warships czy też GTA Online.

Baza wspieranych produkcji jest regularnie poszerzana – także o tytuły mobilne – jak Pokemon GO czy Hearthstone. Jest więc bardzo możliwe, że w niedalekiej perspektywie czasu do usługi trafią kolejne, popularne propozycje (jak np. nadchodzące Diablo Immortal).

Czytaj też: GeForce Now – kompendium wiedzy

Jak skorzystać z bonusów?

Droga do skorzystania z bonusów jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać którąś z naszych ulubionych produkcji z listy i kliknąć w jej kafelku Claim game. Wtedy pojawi się podstrona zapraszająca nas do połączenia konta stworzonego w grze z Amazonem w celu odebrania bonusów.

Zdarza się też, że zamiast łączenia konta (najczęściej, gdy nie jest to możliwe) Prime Video oferuje nam kody bonusowe, które należy wprowadzić w kliencie gry, aby otrzymać premie. Najczęściej miejsce, w którym dodaje się takie kody usytuowane jest w ustawieniach gry, bądź w profilu użytkownika.

Darmowe gry co miesiąc!

Prime Gaming to także comiesięczne, darmowe gry dla subskrybentów. Najczęściej są to produkcje z niższej półki (dodawane do platformy gamingowej Amazonu), jednak od czasu do czasu serwis oddaje w nasze ręce prawdziwe perełki ze Steam, Epica czy też Origina. Wystarczy wspomnieć o ostatnich prezentach dla graczy w postaci NFL 22, Dead Space 2 czy też Dragon Age: Inkwizycja.

Samo korzystanie z Prime Gaming nie jest drogie. Opłata to 49,99 złotych w skali roku. Pamiętajcie jednak, że za te pieniądze otrzymujecie dostęp również do serwisu Prime Video oraz darmowych dostaw z Amazona w ramach Prime. Jest to więc bardzo opłacalna inwestycja w skali roku! My natomiast na conowego.pl regularnie – co miesiąc – informujemy Was jakie gry zostaną udostępnione przez Amazon w danym miesiącu. Wieści dotyczące czerwca już wkrótce!

Czytaj też: Czego nie może zabraknąć na biurku gracza?