Aeromine – wydajna nieruchoma turbina wiatrowa

Opatentowany przez firmę Aeromine Technologies nieruchomy system zbierania energii wiatrowej generuje do 50 procent więcej energii przy takich samych kosztach jak fotowoltaika na dachu.

Osiąga to dzięki rewolucyjnemu rozwiązaniu energii wiatrowej bez łopat, które można zintegrować z obecnymi systemami energii słonecznej i systemami elektrycznymi budynku. Przy okazji bardzo szanuje naturę – nie hałasuje i nie krzywdzi ptaków.

Technologia wykorzystuje aerodynamikę podobną do płatów samochodów wyścigowych, aby uchwycić i wzmocnić przepływ powietrza w każdym budynku. Stacjonarna, cicha i wytrzymała jednostka Aeromine generuje energię przez całą dobę przy każdej pogodzie, zajmując tylko 10 procent przestrzeni dachowej wymaganej przez panele słoneczne.

Systemy aerominowe składają się z 20-40 jednostek zainstalowanych na skraju budynku, skierowanych w kierunku najczęściej wiejącego wiatru.

Aeromine
Źródło: aerominetechnologies.com

Połączenie rozwiązania wiatrowego Aeromine i energii słonecznej na dachu, zaprojektowane do bezproblemowej pracy z istniejącym systemem elektrycznym budynku, może wygenerować do 100 procent zapotrzebowania budynku na energię na miejscu, jednocześnie minimalizując potrzebę magazynowania energii.

„To przełom, który dodaje nową wartość do szybko rozwijającego się rynku wytwarzania energii” – powiedział David Asarnow, dyrektor generalny Aeromine, weteran branży technologii klimatycznych.

BASF Corporation, która ocenia system Aeromine w swoim zakładzie produkcyjnym w amerykańskim Wyandotte, jest jedną z firm testujących nową, zastrzeżoną technologię.

Czytaj także: Blaski i cienie fotowoltaiki