Volvo Tech Hub wkracza w drugi rok działalności w Polsce!

W połowie marca Volvo Tech Hub w Krakowie świętował pierwszą rocznicę działalności, organizując meet-up dla ponad 300 programistów zainteresowanych nowymi wyzwaniami zawodowymi na lokalnym rynku. To kolejne wydarzenie związane z rozbudową polskiego oddziału globalnych struktur Volvo.

Ważna inwestycja Volvo w Polsce

Aktualnie w krakowskim centrum pracuje 100 inżynierów specjalizujących się w IT oraz najnowszych technologiach, z planami zatrudnienia ponad 500. W związku z tymi planami firma podpisała umowę najmu docelowej siedziby w Krakowie, co ekspertom wydaje się być największą transakcją na rynku biurowych nieruchomości komercyjnych w ciągu ostatniego roku w mieście.

Zaangażowanie Volvo Cars w Polsce oraz rozwój polskiego oddziału zostały dostrzeżone przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Podczas uroczystej Gali Inwestora w marcu firma otrzymała nagrodę za największą inwestycję R&D w 2023 roku. Prezes PAIH, Andrzej Dycha, oraz Wiceminister Rozwoju i Technologii, Jacek Tomczak, podkreślali atrakcyjność Polski dla inwestycji, co potwierdza decyzja Volvo o rozwijaniu Tech Hub’u w Krakowie.

Volvo zostało docenione za realizację strategii stania się w pełni elektryczną marką, odpowiadającą na potrzeby rynku motoryzacyjnego XXI wieku. Wdrażane innowacje, wspierane przez zaawansowane oprogramowanie komputerowe, mają kluczowe znaczenie dla tego celu. Tech Hub w Krakowie stanowi istotny krok w rozwoju rynku samochodów elektrycznych, umożliwiając koncernowi Volvo przyspieszenie tempa wprowadzania innowacji. Dotyczą one nie tylko systemów bezpieczeństwa i oprogramowania do autonomicznej jazdy, ale także funkcji związanych z nową generacją łączności.

Volvo Cars konsekwentnie dąży do osiągnięcia pozycji lidera w dziedzinie nowych technologii oraz stania się marką samochodów z napędem wyłącznie elektrycznym do 2030 roku. Nagroda za największą inwestycję R&D jest dowodem na to, że firma zbliża się do realizacji tego celu.

Czytaj też: Volvo wprowadza ulepszenia do samochodów w pełni elektrycznych i hybrydowych oraz standaryzuje ich nazwy

Grafika tytułowa: Volvo