Nowy Ford Tourneo Courier oficjalnie!

Ford wprowadza na rynek zupełnie nowy model Tourneo Courier, który łączy w sobie styl SUV-a z praktycznością wielofunkcyjnego pojazdu. Zbudowany z myślą o poszukiwaniu przygód, ten pięciomiejscowy samochód jest gotów na rekreację i poruszanie się zarówno w terenie miejskim, jak i terenowym.

fot. Ford

Idealny wybór dla rodziny (i nie tylko)!

Pojazd, produkowany w nowoczesnym zakładzie Ford Otosan w rumuńskiej miejscowości Krajowa, dzieli linię produkcyjną z bestsellerem Puma. Nowością w ofercie będzie także wersja elektryczna E-Tourneo Courier, której zamówienia zostaną otwarte jeszcze w tym roku.

Nowy Tourneo Courier to część pełnej gamy wielofunkcyjnych modeli Tourneo Forda, obejmującej również siedmiomiejscowy Tourneo Connect i dziewięciomiejscowy Tourneo Custom. Te pojazdy są idealne dla klientów prowadzących aktywny i pełen przygód tryb życia.

Projektowanie pojazdu skupiało się na wyróżniającym się stylu. Seria Active oferuje unikalny dwubarwny lakier, aluminiowe felgi i panele wykończeniowe nadwozia, podkreślając charakter Tourneo Courier. Śmiała kratka osłony chłodnicy i wyraziste linie nadwozia nawiązują do segmentu SUV-ów, podkreślając solidność konstrukcji.

fot. Ford

Wnętrze Tourneo Courier zostało zaprojektowane z myślą o funkcjonalności i cyfrowym komforcie. Standardowo montowany modem umożliwia bezprzewodową aktualizację oprogramowania, a system SYNC 4 zapewnia łatwy dostęp do muzyki, nawigacji i ustawień pojazdu za pomocą centralnego, ośmiocalowego ekranu dotykowego.

Praktyczność wnętrza została zwiększona dzięki większej przestrzeni bagażowej i nowym schowkom. Duża tylna klapa chroni przed deszczem, a przemyślane schowki pomagają utrzymać porządek wewnątrz pojazdu. Tourneo Courier Active został dodatkowo wyposażony w obszyte miękką tkaniną techniczną siedzenia, idealne po wyprawie na świeże powietrze.

W zakresie bezpieczeństwa i komfortu nowy Tourneo Courier oferuje zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, takie jak systemy zapobiegające kolizjom, kontrola pasa ruchu, tempomat, czy inteligentny ogranicznik prędkości. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa dostępne są opcje, takie jak monitorowanie martwego pola i adaptacyjny tempomat.

Pod maską Tourneo Courier pracuje udoskonalony 1,0-litrowy silnik benzynowy EcoBoost z turbodoładowaniem o mocy 125 KM, oferujący oszczędną i przyjemną jazdę. Wersje z automatyczną skrzynią biegów oraz systemem Auto Start-Stop podkreślają ekologiczny charakter pojazdu.

Czytaj też: Nowy Ford Mustang – odrodzenie legendy

Grafika tytułowa: Ford