Model Puma odświeżony przez Forda

Dziś Ford odsłonił kolejną odsłonę Pumy, kontynuując ewolucję swojego popularnego modelu w Europie. Nowa Puma podnosi poprzeczkę w kategorii kompaktowych crossoverów, oferując nie tylko atrakcyjną stylistykę, ale także zaawansowane technologie i praktyczne rozwiązania.

Popularny crossover w nowej odsłonie

Projekt nowej Pumy skupia się na eleganckim wnętrzu, które zapewnia zarówno komfort, jak i funkcjonalność. Kierowcy i pasażerowie mogą cieszyć się opływowym designem i zaawansowanymi wyświetlaczami cyfrowymi, tworząc nowoczesną przestrzeń. System SYNC 4 najnowszej generacji, skomunikowany z chmurą w standardzie prędkości transmisji 5G, umożliwia bezproblemową integrację smartfonów poprzez Apple CarPlay i Android Auto, oraz interakcję z pokładową Alexą za pomocą poleceń głosowych.

fot. Ford

Praktyczność nowej Pumy jest podniesiona dzięki innowacyjnemu systemowi MegaBox, który oferuje dodatkowe 80 litrów przestrzeni bagażowej w podłodze bagażnika, co czyni ją idealnym wyborem na rodzinne wakacje lub aktywny tryb życia. Nowa Puma wyposażona jest również w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, takie jak inteligentny tempomat adaptacyjny, asystent unikania kolizji na skrzyżowaniach oraz system kamer 360-stopni.

W zakresie napędu, klienci mogą wybierać spośród mocnych, a zarazem oszczędnych jednostek EcoBoost Hybrid, wspartych 48-woltową instalacją elektryczną, oraz potężnego napędu hybrydowego w wersji Puma ST Powershift. Ford zapowiedział również wersję w pełni elektryczną, Puma Gen-E, która zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku, co podkreśla zaangażowanie marki w rozwój ekologicznych rozwiązań.

Czytaj też: Nowy Ford Tourneo Courier oficjalnie!

Grafika tytułowa: Ford