Zamrażarka i chłodziarka o identycznej szerokości – nowoczesna symetria od Haier

W dynamicznie zmieniającym się świecie technologii, poszukujemy rozwiązań, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. W temacie aranżacji kuchni, gdzie przechowywanie żywności odgrywa kluczową rolę, nowością na rynku są urządzenia AGD – zamrażarka i chłodziarka o identycznej szerokości, wynoszącej 70 cm marki Haier. Czy postawienie tych dwóch urządzeń obok siebie to strzał w dziesiątkę oraz czy takie rozwiązanie poprawi efektywność zarządzania zapasami?

fot. Haier

Nowoczesna chłodziarka o szerokości 70 cm

Chłodziarka HAIER H2R465SF – jej szerokość to 70 cm, wysokość to 172,5 cm a głębokość to 69,5 cm. Producent podaje pojemność całkowitą – 463 litry. We wnętrzu znajduje się zatem sporo miejsca do zagospodarowania. Dwie duże szuflady w dolnej części zmieszczą zapas owoców i warzyw. Szklane półki w górnej części zmieszczą sporo produktów spożywczych, które możemy kupić „na zapas” np. serki, sery, ryby, jajka lub napoje.

Firma Haier słynie z tego, że jej produkty są bogate w technologię ułatwiającą życie. Mowa natomiast o systemie antybakteryjnym lub unikalnym oświetleniu wnętrza. Niestety tutaj nie znajdziemy tych rozwiązań. Producent stawia natomiast na system, który odpowiada za stabilną temperaturę wewnątrz. Air Surround System, bo o nim mowa, to technologia, która wprawia w ruch powietrze wewnątrz chłodziarki, wyrównując przy tym temperaturę w środku. Ma to na celu stworzenie idealnego środowiska do przechowywania jedzenia. Przekładać się to będzie na przedłużenie świeżości oraz niższe rachunki za energię. Słusznie, szczególnie przy tak dużych gabarytach i tak dużych drzwiach urządzenia. Gdy otwierają się drzwi tak szerokiej chłodziarki (standardowa szerokość drzwi na rynku to 60 cm) to zimno, które nagromadzone jest w środku ucieka szybciej. Zatem system ten, w tym urządzeniu idealnie znajdzie swoje zastosowanie. Chłodziarka, o której rozmawiamy posiada klasę zużycia energii elektrycznej “F” zgodnie z nowym standardem etykiet energetycznych. Klasa “F” sugeruje, że urządzenie zużywa dużo prądu. Spójrz jednak na roczne zużycie energii. To tylko 163 kWh, co przy obecnej stawce za energię elektryczną 0,77 zł/kWh daje 125,51 zł rocznie! Porównując do zwykłych chłodziarko-zamrażarek to o ponad 50% mniej. Głośność urządzenia oscyluje na poziomie 40 dB. Przy tej klasie urządzenia to standard.

fot. Haier

Zamrażarka o szerokości 70 cm do zestawu z chłodziarką

W kontekście zamrażarki w modelu HAIER H2F-385SF jest identycznie jak w chłodziarce. Szerokość 70 cm, wysokość 172,5 cm oraz głębokość 69,5 cm. Różnica polega na tym, że w zamrażarce mamy dodatkową szufladę. Łącznie są trzy. Uważam, że to dobre rozwiązanie, ponieważ otwarta przestrzeń przyda się do luźnego ułożenia żywności, a szuflady do segregowania mrożonek. Zamrażarka nadaje się do robienia większych zapasów, takich jak mrożone warzywa czy owoce. Producent podaje pojemność na poziomie 384 litrów co świetnie wpisuje się w trend magazynowania zapasów mrożonek. Zużycie prądu, tak jak w przypadku chłodziarki plasuje się na poziomie klasy “F”. Etykieta energetyczna podaje 356 kWh co w skali roku, przy cenie 0,77 zł za jedną kWh daje 281,05 zł. Podobnie jak w przypadku chłodziarki urządzenie wyposażone jest w Air Surround System oraz pełny system No Frost co uważam za absolutne minimum na tym poziomie cenowym. Głośność urządzenia to 39 dB co sprawia, że obydwa urządzenia można postawić w każdym miejscu w domu.

Dwa szerokie urządzenia – gdzie je postawić?

Oba urządzenia marki Haier – zamrażarka i chłodziarka o szerokości 70 cm – stylistycznie pasują do siebie idealnie. Tworzą harmonijną całość dając użytkownikowi 140 cm przestrzeni chłodniczej. To aż 849 litrów pojemności, co sprawia, że za jednym razem możemy zmieścić w niej np. ponad 2500 puszek o pojemności 0,33 l. Czysto matematycznie to możliwe, co utwierdza w przekonaniu, że obydwa urządzenia spełnią swoją rolę w kwestii magazynowania zapasów.

Obydwa urządzenia wyposażono w sprężarkę inwerterową dla której producent oferuje 25 lat gwarancji. Wystarczy tylko zarejestrować zakup. Można to zrobić na stronie [KLIK]. Urządzenia można postawić obok siebie, jednak należy utrzymać kilka centymetrów odstępu między nimi. Po to, aby włożyć rękę w dyskretnie chowany uchwyt. Warto na to zwrócić uwagę przy planowaniu miejsca. Ciekawym rozwiązaniem jest pomysł postawienia urządzeń w pomieszczeniu gospodarczym. W tej sytuacji w kuchni można postawić lodówkę do zabudowy, która zazwyczaj cechuje się mniejszą pojemnością. W tym przypadku, nie jesteśmy przecież ograniczeni w tej materii.

Podobne rozwiązania istniały już wcześniej na rynku AGD. Ich stylistyka i zewnętrzne wykończenie podkreślają świeże i nowoczesne wzornictwo. Pasują one do nowoczesnych kuchni i pomieszczeń gospodarczych. Na całe szczęście producent zrezygnował z wystających rączek (uchwytów), zamiast tego zastosowano klamki, które po naciśnięciu odpychają drzwi od bryły urządzenia.

Podsumowanie…

Dwa ogromne, szerokie i wysokie urządzenia działające niezależnie i idealnie nadadzą się do nowoczesnych kuchni lub pomieszczeń gospodarczych pełniąc rolę nowoczesnego magazynu na żywność. Ich łączna pojemność ponad 840 l pozwala zmieścić w nich dużo zapasów. Czy sprawdzą się jako urządzenia do użytku codziennego? Z całą pewnością tak, choć wydaje się, że są dedykowane dużym rodzinom, które mieszkają w dużych domach, gdzie nie ma problemu z wygospodarowaniem większej ilości miejsca dla tego typu urządzeń.