Xiaomi Mi Portable Electric Air Pump – kompresorek, który zabierzesz na wakacje!

Zaczyna się dla wielu z nas czas wakacyjnych wyjazdów. Lada dzień wyruszymy na wycieczki rowerowe, biwaki czy chociażby – ze względu na niezłą pogodę – nad jezioro. Zapewne zabierzecie ze sobą na wyjazdy ciekawe akcesoria mające nam ułatwić życie. Wśród nich na uwagę zasługuje Xiaomi Mi Portable Electric Air Pump – przenośny kompresorek, który w wielu sytuacjach może nas uratować. Postanowiłem przyjrzeć mu się nieco bliżej!

Niepozorne akcesorium, które może nas zaskoczyć!

Xiaomi Mi Portable Electric Air Pump wygląda bardzo niepozornie. Koncern z Chin postawił pod względem wzornictwa na skromny minimalizm, na który składa się dysza kompresora, samo urządzenie, umieszczony na nim wyświetlacz oraz panel sterowania. Starsi czytelnicy na pewno dopatrzą się pewnych podobieństw wizualnych względem iPod’a od Apple. Pompka od Xiaomi oferuje nam cztery tryby pracy – odpowiednie do pompowania piłki, opony w rowerze, skuterze/motocyklu i samochodzie. Między owymi trybami przełączamy się za pośrednictwem jednego z przycisków umieszczonych na obudowie Xiaomi Mi Portable Electric Air Pump. W tym miejscu warto wspomnieć, że pompka swoją pracę może opierać na przeliczniku ciśnienia powietrza w Barach, ale również PSI. Do zestawu producent dołączył poradnik, który wskaże nam wartości ciśnienia dla różnych typów kół i dla piłek.

Jaki zestaw przygotowało dla nas Xiaomi? Kilka słów o pracy kompresorka

Xiaomi Mi Portable Electric Air Pump trafia do nas w minimalistycznym kartoniku, w którym znajdujemy między innymi także całkiem estetyczne etui (worek) na pompkę, króciutki kabelek służący do ładowania, igłę do pompowania piłki oraz przejściówkę do wentyli Presta. Urządzenie wyposażone zostało w akumulatorek o pojemności 2000 mAh, który ładuje się około trzech godzin.

Gdy już uzupełnimy poziom energii, to taki do pełna naładowany kompresorek powinien napompować nam dętkę rowerową do 6 razy, podobnie motocyklową, a samochodową nawet 5 razy. Jest to więc bardzo praktyczne narzędzie. Zaletą pompki Xiaomi jest to, że automatycznie rozłącza się, gdy ciśnienie osiągnie rekomendowaną, bądź wybraną przez nas wartość. Ponadto, po podpięciu pompki do wentyla wskazuje nam ona aktualne ciśnienie w dętce, dzięki czemu będzie możliwe określenie, czy wymaga ona dopompowania.

Wady? Pierwsza to na pewno fakt, że Xiaomi Mi Portable Electric Air Pump jest dość ciężka – waży bowiem 400g. Dla rowerzysty więc będzie to dość odczuwalny balast. Na szczęście w przypadku samochodów i motocykli bez problemu pompkę od Xiaomi zmieścimy w schowku. Druga z wad to głośna praca. W trakcie pompowania Mi Portable Electric Air Pump potrafi osiągać 92-93 decybeli, przy tym dość mocno drgając. Najmocniej jednak przeszkadzało mi to, że pompka Xiaomi jest ładowana za pośrednictwem złącza microUSB. W dobie coraz powszechniej stosowanego gniazda USB-C zabieg koncernu z Chin będzie wymuszał na nas zabieranie ze sobą dodatkowego okablowania.

Testowana przeze mnie pompka przyda się nie tylko rowerzystom czy kierowcom. Jak już wcześniej wspomniałem, możemy za jej pomocą pompować piłki, niewielkich rozmiarów baseny czy chociażby materace. Wątpię natomiast w jej przydatność przy napełnianiu powietrzem większych basenów czy pontonów – ze względu na ograniczony pojemnością baterii czas pracy mogłaby sobie nie poradzić w takich sytuacjach. Mimo to będzie jednak bardzo przydatna podczas wakacyjnych wojaży.

Xiaomi Mi Portable Electric Air Pump dostępny jest w Internecie w sugerowanej cenie producenta wynoszącej 199 złotych. Bardzo często jednak możecie także zakupić ten produkt w ciekawych promocjach już za około 150 złotych. Moim zdaniem warto. W niezbyt wygórowanej cenie bowiem otrzymujemy przydatne narzędzie, które nie zawiedzie nas w niespodziewanych sytuacjach.