Teufel Boomster – głośnik bezprzewodowy z najwyższej półki!

Na rynku mamy dostępne całe mnóstwo ciekawych głośników bezprzewodowych. Problem w tym, że wiele z nich zupełnie nie nadaje się do wyeksponowania w salonie chociażby ze względu na swoje wzornictwo. W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się Teufel Boomster, który właśnie trafił do nas na testy. Czy świetny wygląd idzie w parze z wysoką jakością odtwarzanego dźwięku? Sprawdźmy!

Jakość wykonania i zawartość zestawu

Teufel Boomster trafia w nasze ręce minimalistycznym opakowaniu. Zestaw sprzedażowy jest skromny. Otrzymujemy bowiem sam głośnik, zasilacz pozwalający na podpięcie go do źródła zasilania (czyli po prostu do kontaktu), bądź do naładowania wbudowanej weń baterii oraz pilot służący do obsługi urządzenia. Nie dołączono natomiast do zestawu kabla AUX ani USB. Myślę jednak, że takie akcesoria większość melomanów posiada w swoich szufladach.

Pozytywnie zaskoczyła mnie wysoka jakość wykonania głośnika Boomster. Producent postawił bowiem na świetne spasowanie elementów. Materiały wykonania także nie pozostawiają wiele do życzenia. To wysokiej jakości tworzywo sztuczne wspierane przez wstawki z metalu. Teufel Boomster dzięki uniwersalnemu wzornictwu – przywodzącemu na myśl radia sprzed lat – doskonale wpisze się we wzornictwo mieszkań urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Kilka słów o parametrach

Teufel Boomster to zamknięty system stereo 2.1 wspierany przez technologię Dynamore. Dzięki temu możemy liczyć na naprawdę niesamowite doznania dźwiękowe. Urządzenie składa się z dwóch głośników wysoko- i średniotonowych oraz centralnie zintegrowanego subwoofera typu downfiring. Ponadto możemy liczyć na obecność dwóch pasywnych membran basowych, które zapewniają fantastyczne doświadczenia, jeśli chodzi o odtwarzanie niskich tonów.

Ogromną zaletą Boomstera jest zintegrowane radio FM i DAB+ z automatycznym wyszukiwaniem stacji radiowych i trzema przyciskami, do których możemy przypisać nasze ulubione stacje radiowe, aby następnie móc wygodnie się między nimi przełączać. Nazwa aktualnie wybranej przez nas stacji radiowej wyświetlana będzie w danym momencie na zintegrowanym z głośnikiem wyświetlaczu. Ponadto nie sposób nie wspomnieć o obecności regulowanej, teleskopowej anteny, która odpowiada za odpowiednią jakość odbieranego sygnału radiowego.

Za łączność bezprzewodową z naszymi smartfonami, laptopami czy telewizorem odpowiada Bluetooth 5.0 z aptX. Teufel Boomster wspiera funkcję Multipoint, dzięki czemu możemy do głośnika podłączyć jednocześnie dwa urządzenia zewnętrzne i korzystać z nich naprzemiennie. Na uwagę zasługuje również funkcja True Wireless Stereo. Dzięki niej możemy sparować dwa głośniki Teufel Boomster tak, by dźwięk odtwarzany był z podziałem na lewy i prawy kanał.

Jakość odtwarzanego dźwięku? Fantastyczna!

Muszę przyznać, że dawno nie miałem w swoich rękach tak świetnie grającego głośnika bezprzewodowego Teufel Boomster doskonale sprawdza się w przypadku każdego gatunku muzyki. Testowałem go przechodząc przez prawdziwy przekrój gatunków muzycznych – od muzyki klasycznej, przez amerykański rap, nordycki folk po siarczysty black metal. Za każdym razem głośnik sprawował się wzorcowo, emitując pasjonujący, głęboki przekrój dźwięków. Bajka!

Po podłączeniu do telewizora i odpaleniu Diuny oraz innych filmów dostępnych w HBO Max i na Netflixie, głośnik Teufel Boomster także radził sobie znakomicie. Może być więc doskonałym uzupełnieniem naszego Smart TV, jeśli chodzi o odtwarzanie dźwięku. Z inteligentnym telewizorem możemy sprzęt połączyć bezproblemowo dzięki Bluetooth. Jeśli natomiast korzystacie ze starszego odbiornika – na przykład w połączeniu z Chromecastem – to nic nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć głośnik przez złącze AUX.

Jako zapalony gracz skusiłem się także na to, by podłączyć głośnik przez Bluetooth do mojego komputera, żeby sprawdzić, jak radzi sobie z dźwiękiem odtwarzanym podczas grania w gry komputerowe. I tutaj nie byłem zawiedzony, jeśli chodzi o jakość doznań słuchowych. Jeśli korzystacie z małego biurka, to głośnik możecie bez problemów ustawić na przykład na szafie, a i tak będzie grał znakomicie!

Ciekawe funkcje dodatkowe!

Głośnik Teufel Boomster został wyposażony przez producenta w bardzo czytelny panel sterowania umieszczony na górnej ściance głośnika. Jeśli natomiast nie ustawimy go bezpośrednio w zasięgu naszych dłoni, to możemy skorzystać z prostego, dołączonego do zestawu pilota, który oferuje dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji urządzenia. Wygoda przede wszystkim!

Boomster jest odporny na działanie czynników zewnętrznych IPX5. Można więc bez problemów korzystać z niego na zewnątrz – podczas pikniku, rodzinnego grilla, czy też imprezy ze znajomymi organizowanej w ogrodzie. To naprawdę wszechstronne urządzenie, które będzie przydatne w praktycznie każdej sytuacji!

Ciekawą funkcją testowanego głośnika jest możliwość doładowania naszego smartfona/tabletu przez port USB jak w przypadku powerbanka. To świetne rozwiązanie, gdy jesteśmy na zewnątrz, a nasz sprzęt mobilny zacznie wyświetlać monit o niskiej ilości energii. Po prostu podpinamy się pod port USB i ładujemy! Niepozorne rozwiązanie, a jakże przydatne w sytuacjach kryzysowych!

Bateria

Teufel Boomster wyposażony został w wydajny i szybko ładujący się akumulator litowo-jonowy. Producent deklaruje, że umożliwia on odtwarzanie muzyki przy średnim poziomie głośności aż przez 18 godzin. To miarodajne informacje – udało mi się bowiem dobić do takiego pułapu. Co ciekawe, testowany głośnik nie umożliwia nam awaryjnego zasilania za pośrednictwem klasycznych baterii. Mniemam jednak, że zastosowany w jego przypadku zasilacz – przypominający nam te znane z chociażby laptopów – umożliwi nam korzystanie z głośnika przez długie lata. Nawet wtedy, gdy wbudowany akumulator ulegnie zużyciu.

Podsumowanie

Teufel Boomster to fantastyczny głośnik, który co prawda kosztuje swoje (jego cena to 1699 złotych), jednak w zamian oferuje nam wszechstronność i fantastyczną jakość dźwięku praktycznie w każdym zastosowaniu. Niezależnie od tego, czy będzie służył nam do odtwarzania muzyki, oglądania filmów czy też grania – zawsze sprawdzi się wybornie. Musze przyznać, że bardzo ciężko będzie mi się z nim pożegnać po zakończeniu testów. Jeśli zdecydujecie się na zakup głośnika Bluetooth Teufel Boomster – na pewno ani przez chwilę nie będziecie żałować tego wydatku!