Samsung po raz 10 liderem globalnego rynku soundbarów

Według danych opublikowanych przez firmę badawczą FutureSource Consulting, Samsung odnotował sukcesywny wzrost w sprzedaży soundbarów, potwierdzając swoją dominację na rynku. W 2023 roku, już po raz 10. z rzędu, soundbary Samsung zajęły pierwsze miejsce pod względem popularności, zarówno pod względem ilościowym (20,3% udziału rynku) jak i wartościowym (18,8% udziału rynku). To zjawisko nie ogranicza się jedynie do globalnego rynku, ale również obserwowane jest w Polsce, gdzie soundbary Samsung cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Coraz częściej oczekujemy dobrej jakości dźwięku

Coraz większa świadomość polskich konsumentów dotycząca jakości dźwięku przekłada się na rosnącą popularność soundbarów. W szczególności modele Samsung zyskują uznanie ze względu na możliwość dostarczenia kinowego doświadczenia dźwiękowego w domowym zaciszu. Warto zauważyć znaczący wzrost sprzedaży modeli z tylnymi głośnikami, takich jak HW-Q990C i HW-Q930C, które w 2023 roku zdobyły 17% udziału rynkowego pod względem ilościowym i ponad 35% pod względem wartościowym. To prawie trzykrotny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, co potwierdza preferencje konsumentów wybierających wysokiej jakości produkty.

Warto zaznaczyć, że wśród najpopularniejszych modeli soundbarów Samsung w Polsce w 2023 roku znalazł się HW-B550, a także modele z serii Q, takie jak HW-Q60B i HW-Q600B. Charakterystyczną cechą tych urządzeń jest ich doskonała kompatybilność z telewizorami Samsung, w tym z serii Neo QLED, QLED i OLED. Funkcja Q-Symphony, dostępna w tych modelach, umożliwia synergiczną pracę głośników soundbara i telewizora, tworząc bogate i przestrzenne doznania dźwiękowe, co przypomina działanie harmonijnie współgrającej orkiestry.

Wysoko cenione modele z serii Q, takie jak Q990C, oferują zaawansowane funkcje dźwiękowe, jak na przykład Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 11.1.4, zapewniający otaczający dźwięk z 11 równomiernie rozprowadzonych kanałów, 1 kanału niskotonowego i 4 skierowanych ku górze. To sprawia, że doświadczenia podczas oglądania filmów czy transmisji sportowych stają się bardziej realistyczne i emocjonujące.

Dodatkowo, soundbary Samsung oferują wygodną instalację, a modele z serii Q oraz Ultra Slim i S-Serii wyposażone są w funkcję Bezprzewodowego Dolby Atmos, eliminującą konieczność uciążliwego układania kabli. To pozwala użytkownikom cieszyć się kinowym dźwiękiem bez nieestetycznych przewodów, zapewniając nowe, przestrzenne doznania dźwiękowe w zaciszu własnego domu.

Czytaj też: Nowa promocja dla fanów telewizorów Samsung

Grafika tytułowa: Samsung